Dūma atmetė pasiūlymą taikyti sankcijas Latvijai

 (7)
Valstybės Dūma trečiadienį atmetė įstatymo projektą "Dėl RF priemonių užkirsti kelią RF piliečių ir tėvynainių pagrindinių teisių ir laisvių pažeidimams Latvijos Respublikoje". Jis buvo pateiktas nagrinėti per trečiąjį svarstymą, bet rūmai balsų dauguma atsisakė jam pritarti ir grąžino į antrąjį svarstymą.
Tokia procedūra pritaikyta ir įstatymo projektui "Dėl priemonių teikti humanitarinę pagalbą RF piliečiams ir Rusijos tėvynainiams, nuolat gyvenantiems Latvijoje, atsižvelgiant į masinius žmogaus teisių ir rusų teisių pažeidimus Latvijos Respublikoje". Šis dokumentas taip pat sugrąžintas į antrąjį svarstymą.

Valstybės Dūmos pirmininkas Genadijus Selezniovas atkreipė parlamentarų dėmesį į tai, kad šiuos įstatymų projektus parengė dar ankstesnė Dūma ir, pasikeitus deputatų sudėčiai, būtina juos papildomai išnagrinėti.

"Tėvynė - Visa Rusija" frakcijos lyderis Jevgenijus Primakovas pažymėjo, kad įstatymo projekte dėl ekonominių sankcijų Latvijai "yra ką pataisyti", atsižvelgiant į pasikeitusią padėtį. Tačiau jis sutiko, kad rusakalbių gyventojų teisės Latvijoje pažeidžiamos. J. Primakovas pareiškė, kad parlamentarai "pasipiktinę tuo, kai elgiamasi su mūsų tėvynainiais" šioje respublikoje.

Per balsavimą šių įstatymų projektų priėmimui pritarė tik 165 deputatai, kai būtini 226 balsai.

Po balsavimo Rusijos liberalų demokratų partijos atstovas Aleksejus Mitrofanovas pareiškė, kad Valstybės Dūma, atsisakiusi pritarti šiems įstatymo projektams, padarė "didelę politinę klaidą".

Sugrąžinti į antrąjį svarstymą įstatymų projektai numatė uždrausti visus užsienio prekybos ir ekonomikos sandorius tarp Rusijos ir Latvijos, taip pat sandorius fizinių asmenų, kurie nėra Rusijos piliečiai arba tėvynainiai. Juose taip pat buvo numatoma uždrausti eksportuoti į Latvija bet kurias prekes, išskyrus humanitarinės paskirties. Taip pat buvo planuojama sustabdyti visus mokėjimus, finansų ir kredito operacijas bei imtis kitų priemonių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydino Kirgizijos vyriausybė

Trečiadienį atsistatydino Kirgizijos vyriausybė po to, kai anksčiau šią savaitę valdančiąją daugumos koaliciją paliko prezidento Almazbeko Atambajevo partija, praneša agentūra „Reuters“.

ES ruošiasi pratęsti Šengeno zonos pasienio kontrolę dar trims mėnesiams

Europos Sąjunga antradienį nusprendė pratęsti vidaus sienų kontrolę Šengeno zonoje dar trims mėnesiams ir nepaisyti savo pažado iki metų pabaigos baigti visas nepaprastąsias priemones, pritaikytas dėl didžiulio migrantų antplūdžio praėjusiais metais.

D. Trumpas: H. Clinton užsienio politikos planas atvestų prie Trečiojo pasaulinio karo slenksčio (7)

Respublikonų partijos kandidatas rinkimuose į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas teigia, kad jo varžovės Demokratų partijos kandidatės Hillary Clinton užsienio politikos planas Sirijoje sukeltų Trečiąjį pasaulinį karą, praneša naujienų agentūra BBC.

S. Lavrovas atmetė D. Tusko tvirtinimus, neva Rusija siekia susilpninti ES (9)

Nėra pagrindo manyti, kad Maskva nori susilpninti Europos Sąjungą (ES), sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, atsakydamas į neseniai pareikštus „rusofobiškus“ Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko tvirtinimus. Anot S. Lavrovo, vargu, ar kas galėtų būti toliau nuo tiesos.

Rusijos ambasada socialiniame tinkle įžeidė europiečius (289)

Oficialioje Rusijos ambasados Didžiojoje Britanijoje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ šeštadienį paskelbta itin keista ir nepagarbi karikatūra, skelbia „The Independent“.