Didžiausias pasaulyje deimantas „Lesedi la Rona“ prieš parduodant gali būti supjaustytas

Kanados kompanija „Lucara Diamond“ gali supjaustyti didžiausią pasaulyje 1016 karatų deimantą „Lesedi la Rona“, kad būtų lengviau jį parduoti, pranešė žiniasklaida.
Didžiausias pasaulyje deimantas „Lesedi la Rona“
© Reuters / Scanpix

2016 metų birželį per „Sotheby‘s“ aukcioną už šį nešlifuotą teniso kamuoliuko dydžio deimantą pirkėjai pasiūlė tik 61 mln. dolerių (55 mln. eurų), o kompanijos vadovas Williamas Lambas neplanavo jo parduoti pigiau nei už 70 mln. dolerių.

Pasak analitikų, esant dabartinei padėčiai rinkoje šis deimantas yra tiesiog per didelis. Kad jį pavyktų parduoti už priimtiną kainą „galbūt verta porą metų palaukti“, sako ekspertai.

Minimas deimantas buvo rastas 2015 metų lapkritį kompanijos kasykloje „Karowe“ Botsvanoje. Deimanto pavadinimas, „Lesedi la Rona“ tsvanų kalba reiškia „Mūsų šviesa“.

Šiuo metu „Lesedi la Rona“ yra didžiausias deimantas pasaulyje ir nusileidžia tik 1905 metais Pietų Afrikos Respublikoje rastam „Cullinan“. Pastarasis iš pradžių svėrė daugiau kaip 3106 karatų, bet buvo supjaustytas į daug dalių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

JAV senatoriai žengė pirmą žingsnį link „Obamacare“ likvidavimo

Jungtinių Valstijų Senatas antradienį nusprendė svarstyti respublikonų planus atšaukti buvusio prezidento Baracko Obamos inicijuotą sveikatos apsaugos įstatymą, neoficialiai vadinamą „Obamacare“.

D. Trumpas vėl kritikuoja generalinį prokurorą, žada sprendimą greitu metu

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas antradienį vėl smarkiai sukritikavo generalinį prokurorą Jeffą Sessionsą.

Maskva toliau neigia tiekianti ginklus Talibanui (18)

Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį dar kartą paneigė pranešimus, kad Maskva tiekia ginkluotę Afganistane veikiančiai sukilėlių grupuotei Talibanui.

Lenkas mirė po penkiolikmečio paauglio „supermeno“ smūgio (18)

Pernai rugpjūčio 27 d. Harlou mieste (jungtinė Karalystė) Arkadiuszas Jozwikas (40 m.) išgėrinėjo su draugais ir 23.30 val. (vietos laiku) buvo ką tik užsisakęs picą prie kavinės, kurioje parduodamas maistas išsinešimui. Staiga 15 m. paauglys pribėgęs trenkė jam „supermeno“ smūgiu. Vyriškis krito ant žemės ir susitrenkė galvą. Po dviejų dienų jis mirė ligoninėje.

ES pratęsė migrantų gelbėjimo operaciją „Sophia„ (3)

Augant susirūpinimui dėl didžiulio Europą pasiekti bandančio migrantų skaičiaus, Europos Sąjungos (ES) valstybės narės antradienį dar 18 mėnesių pratęsė itin svarbią migrantų gelbėjimo centrinėje Viduržemio jūros dalyje operaciją „Sophia“, informuoja AFP.