Didėjanti įtampa Korėjos pusiasalyje neramina Rusiją ir Kiniją

 (9)
Rusijos ir Kinijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Xi Jinpingas pareiškė susirūpinimą dėl kylančios įtampos Korėjos pusiasalyje, kur Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą, sakė V. Putino atstovas spaudai.
Vladimiras Putinas
© Reuters / Scanpix

Tarptautinio forumo Pekine užkulisiuose susitikę V.Putinas ir Xi Jinpingas „nuodugniai aptarė padėtį Korėjos pusiasalyje“ ir „abi pusės išreiškė susirūpinimą dėl įtampos eskalavimo“, sakė žurnalistams Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak naujienų agentūros „Xinhua“, Kinijos prezidentas pažymėjo, kad Maskva ir Pekinas vaidina „balasto“ vaidmenį taikai ir stabilumui regione bei pasaulyje užtikrinti.

V.Putinas ir Xi Jinpingas susitiko per forumo „Viena juosta, vienas kelias“ atidarymą Pekine. Šiuo projektu norima sukurti milžinišką pasaulinę prekybos infrastruktūrą, kuri jungtų Kiniją su jos kaimynėmis Azijoje bei Europa ir Afrika.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Teismas: Nyderlandų vyriausybei tenka dalis kaltės dėl Srebrenicos žudynių

Nyderlandų apeliacinis teismas antradienį nutarė, kad vyriausybė yra iš dalies kalta dėl maždaug 300 Bosnijos musulmonų vyrų išžudymo Srebrenicoje, nes 1995 metų liepą šiuos žmones saugoję Jungtinių Tautų taikdarių kontingento olandų kariai perdavė juos serbų pajėgoms.

Aliaskoje lokiai apdraskė dar du žmones (2)

Aliaskoje lokiai praėjusį savaitgalį apdraskė dar du asmenis, o tokių užpuolimų šioje valstijoje skaičius padidėjo iki keturių per mažiau nei savaitę, įskaitant du žmonių mirtimi pasibaigusius atvejus.

Kijeve sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas (8)

Kijeve antradienio rytą sprogus automobiliui žuvo ukrainiečių karinės žvalgybos darbuotojas pulkininkas Maksimas Šapovalas, o policija šį incidentą tiria kaip teroro aktą, pranešė Gynybos ministerija.

Rusija išbandė iš povandeninio laivo paleidžiamą balistinę raketą „Bulava“ (22)

Rusija pirmadienį sėkmingai išbandė iš povandeninių laivų paleidžiamą tarpžemyninę balistinę raketą „Bulava“, pranešė kariškiai.

Didžiulės nuošliaužos palaidotame Kinijos kaime įvyko nauja griūtis

Pietvakarių Kinijos kalnų kaimelį, kurį praėjusį savaitgalį užgriuvo didžiulė nuošliauža, palaidojusi dešimtis žmonių, antradienį užliejo naujas purvo ir akmenų srautas, pranešė valstybinė žiniasklaida.