Didėjanti įtampa Korėjos pusiasalyje neramina Rusiją ir Kiniją

 (9)
Rusijos ir Kinijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Xi Jinpingas pareiškė susirūpinimą dėl kylančios įtampos Korėjos pusiasalyje, kur Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą, sakė V. Putino atstovas spaudai.
Vladimiras Putinas
© Reuters / Scanpix

Tarptautinio forumo Pekine užkulisiuose susitikę V.Putinas ir Xi Jinpingas „nuodugniai aptarė padėtį Korėjos pusiasalyje“ ir „abi pusės išreiškė susirūpinimą dėl įtampos eskalavimo“, sakė žurnalistams Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak naujienų agentūros „Xinhua“, Kinijos prezidentas pažymėjo, kad Maskva ir Pekinas vaidina „balasto“ vaidmenį taikai ir stabilumui regione bei pasaulyje užtikrinti.

V.Putinas ir Xi Jinpingas susitiko per forumo „Viena juosta, vienas kelias“ atidarymą Pekine. Šiuo projektu norima sukurti milžinišką pasaulinę prekybos infrastruktūrą, kuri jungtų Kiniją su jos kaimynėmis Azijoje bei Europa ir Afrika.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (184)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.