Demokratų kandidatas į JAV prezidentus

 (1)
Demokratų kandidatas į JAV prezidentus Alas Gore'as (Elas Goras) trečiadienį paragino balsus rankomis perskaičiuoti visoje Floridos valstijoje, bet respublikonas George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) šį pasiūlymą atmetė ir sakė, kad tai nebūtų teisinga bei tikslu.
A. Gore'as pasiūlė arba sutikti su rezultatais, kokie jie bus po balsų perskaičiavimo rankomis tradiciškai demokratus remiančiose Palm Byčo, MajamiDeido ir Brovardo apygardose, arba sutikti su visos valstijos balsų perskaičiavimu.

"Dabar laikas gerbti kiekvieną rinkėją ir kiekvieną balsą", savo rezidencijoje Vašingtone žurnalistams sakė A. Gore'as. - "Laikas gerbti tikrąją žmonių valią, todėl mūsų tikslas turi būti tai, kas yra Amerikos teisė".

Po kelių valandų G. W. Bushas pasirodė Teksaso gubernatoriaus rūmuose ir paaiškino, kodėl A. Gore'o pasiūlymas nėra "nei teisingas, nei tikslus".

"Šis procesas turi būti tikslus. Amerikiečiai patys matė per televiziją, kad skaičiavimas rankomis, kai asmenys daro subjektyvius sprendimus apie rinkėjo ketinimą, sudaro sąlygas klaidoms bei politikavimui", sakė G. W. Bushas.

Tiesiogiai ignoruodama A. Gore'o stovyklą, Floridos valstijos sekretorė respublikonė Katherine Harris (Ketrin Haris) Talahasyje paskelbė, jog neatsižvelgs į balsų perskaičiavimo rankomis Palm Byčo, MajamiDeido ir Brovardo apygardose rezultatus.

A. Gore'o rinkimų kampanijos štabo pirmininkas Billas Daley (Bilas Deilis) K. Harris pareiškimą pavadino "skubotu" ir pažadėjo jos sprendimą apskųsti Floridos teisme.

Savo pareiškime A. Gore'as taip pat pasiūlė G. W. Bushui kuo greičiau susitikti vienu du - ne derėtis, bet aptarti jų dialogo tono pagerinimą.

G. W. Bushas sakė, jog labai norėtų susitikti su A. Gore'u, bet tik paskelbus rinkimų nugalėtoją.

"Rinkimų rezultatas nebus susitarimų ar bandymų formuoti visuomenės nuomonę išdava. Šių rinkimų rezultatą lems balsai ir įstatymas", kalbėjo Teksaso gubernatorius. Jis pridūrė, kad, kaip ir viceprezidentas, pažada po paskutinių šio savaitgalio perskaičiavimų, nesvarbu, kas laimės, dirbti kartu šios didžios šalies suvienijimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britų premjerės pasirinkta partnerė DUP vertinama prieštaringai (1)

Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), kuri pirmadienį pasirašė susitarimą su konservatoriais, leidžiantį britų premjerei Theresai May išlikti valdžioje, kai kam kelia nerimą dėl savo pažiūrų ir bauginančios praeities.

„Al Qaeda“ po šešerių metų paleido įkaitą švedą (1)

Į laisvę paleistas nuo 2011 metų Malyje įkaitu „Al Qaedos“ laikytas Johanas Gustafssonas, remiantis Švedijos užsienio reikalų ministerijos pranešimu skelbia Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

90-metis japonas mirė laukdamas mirties bausmės

Japonijos Fukuokos prefektūros kalėjime mirė Takešige Hamada, laikytas vyriausiu šalies įkalintuoju. Apie tai rašo „The Japan Times“, remdamasis naujienų agentūra „Kyodo“.

„Normandijos ketverto“ derybos prasidės birželio pabaigoje (4)

Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos lyderių susitikimas vyks šių metų birželio pabaigoje – liepos pradžioje, pirmadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Šiaurės Airija susitarimu su JK gaus papildomą 1 mlrd. svarų (5)

Šiaurės Airija iš Britanijos gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1.1 milijardą eurų, 1.3 milijardą dolerių) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.