Demokratų kandidatas į JAV prezidentus

 (1)
Demokratų kandidatas į JAV prezidentus Alas Gore'as (Elas Goras) trečiadienį paragino balsus rankomis perskaičiuoti visoje Floridos valstijoje, bet respublikonas George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) šį pasiūlymą atmetė ir sakė, kad tai nebūtų teisinga bei tikslu.
A. Gore'as pasiūlė arba sutikti su rezultatais, kokie jie bus po balsų perskaičiavimo rankomis tradiciškai demokratus remiančiose Palm Byčo, MajamiDeido ir Brovardo apygardose, arba sutikti su visos valstijos balsų perskaičiavimu.

"Dabar laikas gerbti kiekvieną rinkėją ir kiekvieną balsą", savo rezidencijoje Vašingtone žurnalistams sakė A. Gore'as. - "Laikas gerbti tikrąją žmonių valią, todėl mūsų tikslas turi būti tai, kas yra Amerikos teisė".

Po kelių valandų G. W. Bushas pasirodė Teksaso gubernatoriaus rūmuose ir paaiškino, kodėl A. Gore'o pasiūlymas nėra "nei teisingas, nei tikslus".

"Šis procesas turi būti tikslus. Amerikiečiai patys matė per televiziją, kad skaičiavimas rankomis, kai asmenys daro subjektyvius sprendimus apie rinkėjo ketinimą, sudaro sąlygas klaidoms bei politikavimui", sakė G. W. Bushas.

Tiesiogiai ignoruodama A. Gore'o stovyklą, Floridos valstijos sekretorė respublikonė Katherine Harris (Ketrin Haris) Talahasyje paskelbė, jog neatsižvelgs į balsų perskaičiavimo rankomis Palm Byčo, MajamiDeido ir Brovardo apygardose rezultatus.

A. Gore'o rinkimų kampanijos štabo pirmininkas Billas Daley (Bilas Deilis) K. Harris pareiškimą pavadino "skubotu" ir pažadėjo jos sprendimą apskųsti Floridos teisme.

Savo pareiškime A. Gore'as taip pat pasiūlė G. W. Bushui kuo greičiau susitikti vienu du - ne derėtis, bet aptarti jų dialogo tono pagerinimą.

G. W. Bushas sakė, jog labai norėtų susitikti su A. Gore'u, bet tik paskelbus rinkimų nugalėtoją.

"Rinkimų rezultatas nebus susitarimų ar bandymų formuoti visuomenės nuomonę išdava. Šių rinkimų rezultatą lems balsai ir įstatymas", kalbėjo Teksaso gubernatorius. Jis pridūrė, kad, kaip ir viceprezidentas, pažada po paskutinių šio savaitgalio perskaičiavimų, nesvarbu, kas laimės, dirbti kartu šios didžios šalies suvienijimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijos premjeras M. Valsas paskelbs sieksiantis prezidento posto

Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas, anot jo aplinkos, pirmadienio vakarą paskelbs sieksiantis prezidento posto kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Jis apie tai praneš Evri rotušėje į pietus nuo Paryžiaus, informavo premjero biuras, kuriuo remiasi agentūra AFP.

V. Putinas vėl išgyrė D. Trumpą – jis tuoj perpras savo naująjį vaidmenį (98)

Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Donaldas Trumpas yra protingas žmogus, tad netruks supras savo, kaip JAV prezidento, įsipareigojimų ir atsakomybės, rašo „The Independent“.

D. Britanijos teismas priims sprendimą, galintį sujaukti „Brexit“ planus (17)

Jungtinės Karalystės aukščiausiasis teismas pradeda svarstyti apeliaciją, kad parlamentas privalo balsuoti dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos pradėjimo. Vyriausybė nuogąstauja, kad atmetus apeliaciją parlamentas gali stabdyti Bendrijos palikimo planus.

Gaisro Kalifornijos loftų pastate aukų padaugėjo iki 33

Kalifornijoje buvusį sandėlio pastatą, kuriame buvo įsikūręs nelegalus loftų kompleksas, per elektroninės muzikos vakarėlį nuniokojusio gaisro aukų sekmadienį padaugėjo iki 33, o pareigūnai sakė nenumanantys, kiek dar lavonų jie gali rasti.

Austrijos kandidatas į prezidentus giria piliečių proeuropietišką pasirinkimą (22)

Austrijos žaliųjų partijos palaikomas nepriklausomas kandidatas Alexander`as Van der Bellenas sekmadienį džiaugėsi savo pergale prezidento rinkimuose prieš kraštutinių dešiniųjų deleguotą euroskeptiškų pažiūrų varžovą ir gyrė rinkėjų „proeuropietišką“ pasirinkimą.