Demokratų kandidatas į JAV prezidentus

 (1)
Demokratų kandidatas į JAV prezidentus Alas Gore'as (Elas Goras) trečiadienį paragino balsus rankomis perskaičiuoti visoje Floridos valstijoje, bet respublikonas George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) šį pasiūlymą atmetė ir sakė, kad tai nebūtų teisinga bei tikslu.
A. Gore'as pasiūlė arba sutikti su rezultatais, kokie jie bus po balsų perskaičiavimo rankomis tradiciškai demokratus remiančiose Palm Byčo, MajamiDeido ir Brovardo apygardose, arba sutikti su visos valstijos balsų perskaičiavimu.

"Dabar laikas gerbti kiekvieną rinkėją ir kiekvieną balsą", savo rezidencijoje Vašingtone žurnalistams sakė A. Gore'as. - "Laikas gerbti tikrąją žmonių valią, todėl mūsų tikslas turi būti tai, kas yra Amerikos teisė".

Po kelių valandų G. W. Bushas pasirodė Teksaso gubernatoriaus rūmuose ir paaiškino, kodėl A. Gore'o pasiūlymas nėra "nei teisingas, nei tikslus".

"Šis procesas turi būti tikslus. Amerikiečiai patys matė per televiziją, kad skaičiavimas rankomis, kai asmenys daro subjektyvius sprendimus apie rinkėjo ketinimą, sudaro sąlygas klaidoms bei politikavimui", sakė G. W. Bushas.

Tiesiogiai ignoruodama A. Gore'o stovyklą, Floridos valstijos sekretorė respublikonė Katherine Harris (Ketrin Haris) Talahasyje paskelbė, jog neatsižvelgs į balsų perskaičiavimo rankomis Palm Byčo, MajamiDeido ir Brovardo apygardose rezultatus.

A. Gore'o rinkimų kampanijos štabo pirmininkas Billas Daley (Bilas Deilis) K. Harris pareiškimą pavadino "skubotu" ir pažadėjo jos sprendimą apskųsti Floridos teisme.

Savo pareiškime A. Gore'as taip pat pasiūlė G. W. Bushui kuo greičiau susitikti vienu du - ne derėtis, bet aptarti jų dialogo tono pagerinimą.

G. W. Bushas sakė, jog labai norėtų susitikti su A. Gore'u, bet tik paskelbus rinkimų nugalėtoją.

"Rinkimų rezultatas nebus susitarimų ar bandymų formuoti visuomenės nuomonę išdava. Šių rinkimų rezultatą lems balsai ir įstatymas", kalbėjo Teksaso gubernatorius. Jis pridūrė, kad, kaip ir viceprezidentas, pažada po paskutinių šio savaitgalio perskaičiavimų, nesvarbu, kas laimės, dirbti kartu šios didžios šalies suvienijimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Ukrainos sprogimų šaudmenų sandėlyje auka tapo moteris (3)

Per sprogimus Ukrainos šaudmenų sandėlyje prie Charkovo srities Balaklijos miesto žuvo moteris. Tai pranešė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos vadovas Mykola Čečetkinas, kuriuo remiasi „Interfax“.

Iš jūros gelmių keliamas nuskendęs Pietų Korėjos keltas „Sewol“

Kovo 24 dieną iš paukščio skrydžio nufilmuota, kaip Pietų Korėjoje vykdoma prieš trejus metus nuskendusio ir kelių šimtų žmonių gyvybes nusinešusio kelto iškėlimo operacija.

Ukrainos žiniasklaida įvardijo D. Voronenkovo žudiką (73)

Ukrainos leidinys „Obozrevatel“ paskelbė spėjamo buvusio Rusijos Valstybės Dūmos deputato Deniso Voronenkovo žudiko nuotrauką ir vardą.

Po teroro atakos Londone areštuoti dar du žmonės

Londonas, kovo 24 d. (AP-BNS). Po teroro atakos Vestminsteryje įvykdyti dar du „reikšmingi areštai“, centrinėje ir Šiaurės Anglijoje, penktadienį pranešė Londono kovos su terorizmu padalinio vadovas.

Čečėnijoje užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo kovotojų ir karių (25)

Čečėnijoje buvo užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo šeši užpuolikai, bet nuostolių patyrė ir Gvardija, pranešė Nacionalinis kovos su terorizmu komitetas.