Dėl teroristų grasinimo Clintonas nevyko į Bangladešo kaimą

"Buvo konkretūs grasinimai, keliantys pavojų prezidento saugumui ir tikriausiai susiję su bin Ladenu", sakė pareigūnas, nenorėjęs skelbti savo pavardės. JAV prezidento patarėjas saugumo klausimais Sandy Bergeris (Sendis Bergeris) taip pat pranešė, kad B. Clintonas atšaukė savo kelionę į kaimą pirmadienį, gavus "konkrečią informaciją" apie galimą pavojų.

Jungtinės Valstijos kaltina O. bin Ladeną suplanavus dviejų JAV ambasadų Afrikoje sprogdinimus 1998 metais, per kuriuos žuvo daugiau kaip 220 žmonių. Nuo to laiko JAV reikalauja, kad talibų valdžia Afganistane išduotų jį teismui. Talibanas atsisako tai padaryti, nes O. bin Ladenas yra jų "svečias".

Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas dar sakė, kad JAV žvalgyba "gavo informacijos, jog teroristų grupės svarsto galimą išpuolį prieš prezidentą ir jo partiją".

Šiuo metu B. Clintonas vieši Indijoje, o iš čia planuoja vykti į Pakistaną.

B. Clintonas susitiko su Bangladešo pareigūnais vienos dienos vizito metu. Tai buvo pirma JAV vadovo kelionė istorijoje į šią šalį, kuri yra viena skurdžiausių pasaulyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.

Bostone peiliu sužaloti 6 žmonės (3)

JAV Bostono Teatro rajone per muštynes peiliu sužaloti šeši žmonės. Policija ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, buvo sužeistas.

Šveicarai referendume pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui (5)

Sekmadienį vykusiame referendume Šveicarijos gyventojai pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui. Tai rodo autoritetingo tyrimų instituto „gfs.bern" paskelbtos prognozės, kuriomis remiasi agentūra dpa.

Įtakingas JAV laikraštis „New York Times" paskelbė prezidento rinkimuose remiantis H. Clinton (17)

Likus šešioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų įtakingas amerikiečių laikraštis „New York Times" oficialiai paskelbė remiantis demokratų kandidatę Hillary Clinton. Ji turi ilgametę patirtį ir daugybę pragmatiškų idėjų, teigiama redaktorių kolegijos straipsnyje, informuoja agentūra dpa.

Bagdade susisprogdindamas mirtininkas nužudė šešis žmones

Bagdado vakarinėje sekmadienį savižudis sprogdintojas žuvo pats ir pražudė dar šešis žmones, sužeidė 18, pranešė saugumo tarnybų atstovas Saadas Maanas po sprogimų ir šūvių, aidėjusių Tikrite šiauriau sostinės.