Daugiau kaip trisdešimt Rusijos visuomeninių

 (5)
Daugiau kaip trisdešimt Rusijos visuomeninių organizacijų kreipėsi į prezidentą Vladimirą Putiną, prašydamos atleisti iš darbo visus pareigūnus, atsakingus dėl povandeninio laivo "Kursk" įgulos žūties.
"Drauge su milijonais žmonių visame pasaulyje mes gedime dėl žmonių gyvybių netekties ir reiškiame nuoširdžią užuojautą šalies gyventojams, kurių artimieji žuvo per povandeninio kreiserio katastrofą", sakoma pirmadienį išplatintame pareiškime.

Būdami tos nuomonės, jog "buvo praleistas laikas ir nesiimta galimų priemonių žmonėms išgelbėti", kreipimosi autoriai apkaltino šalies karinę vadovybę pažeidus Konstitucijos, kur pasakyta, kad "žmogus, jo teisės ir laisvės yra didžiausia vertybė".

Be to, visuomeninių organizacijų nuomone, Rusijos karinio jūrų laivyno vadovybė pažeidė kai kuriuos federalinius įstatymus, tarp jų - Valstybės paslapties įstatymą, kuriuo remiantis "neturi būti įslaptinamos žinios apie nepaprastuosius įvykius, keliančius grėsmę piliečių saugumui ir sveikatai".

"Siekdami sumažinti panašių katastrofų rizika ateityje, kreipimosi autoriai pareikalavo, kad Rusijos vyriausybės pirmininkas surengtų "viešą šio įvykio tyrimą".

Jie taip pat mano, jog " Valstybinė atominės energetikos ministerija nedelsdama turi atkurti nežinybinę visų laivuose esančių atominės energetikos įrenginių kontrolę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (111)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (87)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.