Daugiau kaip trisdešimt Rusijos visuomeninių

 (5)
Daugiau kaip trisdešimt Rusijos visuomeninių organizacijų kreipėsi į prezidentą Vladimirą Putiną, prašydamos atleisti iš darbo visus pareigūnus, atsakingus dėl povandeninio laivo "Kursk" įgulos žūties.
"Drauge su milijonais žmonių visame pasaulyje mes gedime dėl žmonių gyvybių netekties ir reiškiame nuoširdžią užuojautą šalies gyventojams, kurių artimieji žuvo per povandeninio kreiserio katastrofą", sakoma pirmadienį išplatintame pareiškime.

Būdami tos nuomonės, jog "buvo praleistas laikas ir nesiimta galimų priemonių žmonėms išgelbėti", kreipimosi autoriai apkaltino šalies karinę vadovybę pažeidus Konstitucijos, kur pasakyta, kad "žmogus, jo teisės ir laisvės yra didžiausia vertybė".

Be to, visuomeninių organizacijų nuomone, Rusijos karinio jūrų laivyno vadovybė pažeidė kai kuriuos federalinius įstatymus, tarp jų - Valstybės paslapties įstatymą, kuriuo remiantis "neturi būti įslaptinamos žinios apie nepaprastuosius įvykius, keliančius grėsmę piliečių saugumui ir sveikatai".

"Siekdami sumažinti panašių katastrofų rizika ateityje, kreipimosi autoriai pareikalavo, kad Rusijos vyriausybės pirmininkas surengtų "viešą šio įvykio tyrimą".

Jie taip pat mano, jog " Valstybinė atominės energetikos ministerija nedelsdama turi atkurti nežinybinę visų laivuose esančių atominės energetikos įrenginių kontrolę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

D. Trumpas atkakliai gina kritikuojamą savo kabinetą (2)

Donaldas Trumpas ketvirtadienį energingai gynė savo būsimą kabinetą nuo demokratų, žaliųjų aktyvistų ir profesinių sąjungų kirčių, kad išrinktojo prezidento pasirinkti kandidatai vadovauti aplinkos ir darbo sektoriams rodo jo administracijos didžiulį poslinkį į dešinę.

B. Obama prašo peržiūrėti visas per prezidento rinkimus buvusias kibernetines atakas (9)

JAV prezidentas Barackas Obama pareikalavo, kad būtų peržiūrėtos visos kibernetinės atakos, buvusios 2016 metais per visą prezidento rinkimų ciklą, pranešė penktadienį Baltieji rūmai, nesiliaunant tvirtinimams, kad tai buvo Rusijos įsikišimas.

Pabėgėliai Vokietijoje: žmogžudystė Freiburge atnaujino įtampas (148)

Jau daug dienų Vokietijos naujienų portalai ir laikraščiai spausdina besišypsančios jaunos moters nuotrauką. Spalį Freiburgo mieste nužudytai Mariai L. buvo 19 metų, rašo BBC.

R. T. Erdogano režimo ranka pasiekė ir NATO būstinę, bet Aljansas nieko nesiima (47)

NATO turi aiškiai ir vienareikšmiškai pasipriešinti tam, kuo Recepo Tayyipo Erdogano režimas užsiima ne tik Turkijoje, bet ir Aljanse, rašo „Deutsche Welle“ biuro Briuselyje vadovas Maxas Hofmannas.

Kolumbijos prezidentas įvertino Nobelio premiją (1)

Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas penktadienį pareiškė, kad Nobelio taikos premija buvo tikra „dovana iš dangaus“ ir „didžiulis postūmis“, padėjęs iš naujo susitarti dėl taikos su Kolumbijos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų FARC sukilėliais.