Danijos referendume dėl šalies prisijungimo

Danijos referendume dėl šalies prisijungimo prie bendros Europos Sąjungos (ES) valiutos - euro vienoks ar kitoks sprendimas bus priimtas labai nedidele balsų persvara. Tai rodo dvi naujausios visuomenės nuomonės apklausos, kurių rezultatai paskelbti ketvirtadienį - balsavimo dieną.
Balsavimas, kuris prasidės 9 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, o baigsis 20 val., laikomas ženklu, parodysiančiu euro ir Europos integracijos perspektyvas.

Tyrimų instituto PLS duomenimis, 50,5 proc. danų balsuos už euro įvedimą, 49,5 proc. - prieš, o 8 proc. dar nebuvo apsisprendę, praneša laikraštis "Aktuelt". Visuomenės nuomonės apklausos rezultatų paklaida yra 2,5 procento.

Ankstesnė PLS apklausa, kurios rezultatai paskelbti rugsėjo 14 dieną, rodė, kad nepritariančių euro įvedimui danų buvo daugiau (44 proc.) nei šalininkų (39 proc.).

Tuo tarpu GfK apklausa, kurios rezultatai ketvirtadienį išspausdinti bulvariniame laikraštyje B.T., parodė euro šalininkų ir priešininkų esant po lygiai - po 47 procentus. Dar 5 proc. buvo neapsisprendę, o 1 proc. neketino balsuoti.

Ankstesnės, rugsėjo 26 dienos apklausos metu GfK nustatė, kad prieš euro įvedimą ketino balsuoti 44 proc. danų, o už - 41 procentas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (113)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (88)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.