Dalis Latvijos ir Estijos ateityje gali priklausyti Rusijai, tiki ukrainiečių rašytojas

 (98)
Iki 2035 metų Baltijos valstybėse gali įvykti svarbių pokyčių. Susilpnėjus Europos vienybei ir sustiprėjus politinei Vokietijos įtakai, dalis Latvijos ir Estijos teritorijų, kuriose dominuoja rusakalbiai gyventojai, gali atitekti Rusijai, portale obozrevatel.com rašo ukrainiečių rašytojas Igoris Lesevas.
I.Lesevo prognozė 2035 metams
I.Lesevo prognozė 2035 metams

Savo teiginių jis nepagrindžia jokiais rimtais argumentais.

Savo straipsnyje „Europa 2035 metais: iš atvirų CŽV ir GRU šaltinių“ jis tvirtina, kad Europos šalių sienos, kurios atrodo nepajudinamos, yra kur kas silpnesnės negu tos vidinės ribos, kurios savo laiku skyrė Rusijos imperijos ar Sovietų Sąjungos šalis.

Pasak jo, Skandinavija teritorinių pokyčių neturėtų patirti. Netgi Alandų salų, kurių gyventojų daugumą sudaro švedai, klausimas istoriškai parodė, kad protestantiškoji Europa moka išspręsti praktiškai visus ginčus, sako autorius. Tačiau jis mano, kad ryškių pokyčių gali įvykti Baltijos šalyse.

I. Lesevo teigimu, susilpnėjus Europos vienybei ir sustiprėjus politinei Vokietijos galiai, teritorijos, kuriose dominuoja rusakalbiai gyventojai (Narvos rajonas Estijoje ir Rytų Latvija su centru Daugpilyje), gali atitekti Rusijai. 

Baltarusijos apskritai gali nelikti, mano autorius. Praktiškai jos nėra ir dabar, o iki 2035 metų ji gali tapti tokia etnine Rusijos provincija kaip Uralas ar Pavolgė. Esminių pokyčių gali įvykti ir Ukrainoje, teigia I. Lesevas.

Tačiau jis pažymi, kad rimtai vertinti tokių teritorinių prognozių nereikėtų. Jis pabrėžia, kad jos gali išsipildyti tik susidėjus daugybei faktorių ir, visų pirma, sustiprėjus socialiniam bei politiniam nestabilumui Europos žemyne. Tačiau galimybė, kad 2035 metais politinis Europos žemėlapis priartės prie tokio vaizdo, vis dėlto egzistuoja, ir tai reikia turėti galvoje, pabrėžia autorius.

Igoris Lesevas – 32 m. ukrainiečių rašytojas. Nuo 2002 metų jis dirbo Ukrainos parlamentaro, komunistų lyderio Piotro Simonenkos padėjėju. 2006 metais I. Lesevas buvo atsakingas už „Litvino bloko“ viešuosius ryšius, o nuo 2007 metų yra Taraso Ševčenkos universiteto Filosofijos fakulteto aspirantas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pavojaus signalai iš Ukrainos: Rusija gali ryžtis plataus masto karui (125)

Nuo devynių aukštų pastato stogo Avdijivkoje Sergejus Veremejenka ir jo vyrai gali matyti vos už kelių kilometrų esantį separatistų užimtą Donecką. Avdijivka pastaruosius dvejus metus yra fronto linija tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos pajėgų, o neseniai miesto pakraštyje esančioje pramoninėje zonoje suintensyvėjo kovos. Nors pastaruosius dvejus metus čia kasdien žūsta žmonės, naujienos apie karą Rytų Ukrainoje retai pasirodo antraštėse.

Jaunimo dienos proga Šiaurės Korėjoje surengtas deglų šou (1)

Kaip tvirtina Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA, šie kadrai buvo užfiksuoti rugpjūčio 28 dieną Pchenjane. Tūkstančiai žmonių dalyvavo eitynėse su deglais, surengtose Devintojo jaunimo kongreso uždarymo proga. Organizacija kiek primena sovietinį komjaunimą, į ją įstoja jaunimas nuo 14 iki 30-ies metų. Šiaurės Korėjos vadovybės duomenimis, šiuo metu organizacijoje yra 5 milijonai narių.

Nušalinta Brazilijos prezidentė kreipsis į jos apkaltos bylą nagrinėjantį Senatą

Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff, kurios įgaliojimai sustabdyti, pirmadienį atvyko į Senatą gintis nuo kaltinimų, dėl kurių jai buvo iškelta apkaltos byla.

Kinijoje per nesėkmingą akrobatinį skrydį žuvo lėktuvo pilotas

Šeštadienį Kinijos žiniasklaida pranešė apie šalies šiaurės vakaruose į žemę atsitrenkusį ir sudužusį akrobatinį skrydį atliekantį lėktuvą. Per nelaimingą atsitikimą žuvo lėktuvo pilotas. Nufilmuotame vaizdo įraše užfiksuota, kaip nekontroliuojamas lėktuvas trenkiasi į žemę. Žiūrovai per incidentą nenukentėjo.

Recesiją išgyvenančioje Venesueloje pereinama prie kartoninių karstų (1)

Venesueloje gali būti tikras tik dėl dviejų dalykų – mirties ir mokesčių. Taigi, šalies gyventojai sumanė, kaip sumažinti bent su vienu neišvengiamu įvykiu susijusią išlaidų naštą.