Dalis Latvijos ir Estijos ateityje gali priklausyti Rusijai, tiki ukrainiečių rašytojas

 (98)
Iki 2035 metų Baltijos valstybėse gali įvykti svarbių pokyčių. Susilpnėjus Europos vienybei ir sustiprėjus politinei Vokietijos įtakai, dalis Latvijos ir Estijos teritorijų, kuriose dominuoja rusakalbiai gyventojai, gali atitekti Rusijai, portale obozrevatel.com rašo ukrainiečių rašytojas Igoris Lesevas.
I.Lesevo prognozė 2035 metams
I.Lesevo prognozė 2035 metams

Savo teiginių jis nepagrindžia jokiais rimtais argumentais.

Savo straipsnyje „Europa 2035 metais: iš atvirų CŽV ir GRU šaltinių“ jis tvirtina, kad Europos šalių sienos, kurios atrodo nepajudinamos, yra kur kas silpnesnės negu tos vidinės ribos, kurios savo laiku skyrė Rusijos imperijos ar Sovietų Sąjungos šalis.

Pasak jo, Skandinavija teritorinių pokyčių neturėtų patirti. Netgi Alandų salų, kurių gyventojų daugumą sudaro švedai, klausimas istoriškai parodė, kad protestantiškoji Europa moka išspręsti praktiškai visus ginčus, sako autorius. Tačiau jis mano, kad ryškių pokyčių gali įvykti Baltijos šalyse.

I. Lesevo teigimu, susilpnėjus Europos vienybei ir sustiprėjus politinei Vokietijos galiai, teritorijos, kuriose dominuoja rusakalbiai gyventojai (Narvos rajonas Estijoje ir Rytų Latvija su centru Daugpilyje), gali atitekti Rusijai. 

Baltarusijos apskritai gali nelikti, mano autorius. Praktiškai jos nėra ir dabar, o iki 2035 metų ji gali tapti tokia etnine Rusijos provincija kaip Uralas ar Pavolgė. Esminių pokyčių gali įvykti ir Ukrainoje, teigia I. Lesevas.

Tačiau jis pažymi, kad rimtai vertinti tokių teritorinių prognozių nereikėtų. Jis pabrėžia, kad jos gali išsipildyti tik susidėjus daugybei faktorių ir, visų pirma, sustiprėjus socialiniam bei politiniam nestabilumui Europos žemyne. Tačiau galimybė, kad 2035 metais politinis Europos žemėlapis priartės prie tokio vaizdo, vis dėlto egzistuoja, ir tai reikia turėti galvoje, pabrėžia autorius.

Igoris Lesevas – 32 m. ukrainiečių rašytojas. Nuo 2002 metų jis dirbo Ukrainos parlamentaro, komunistų lyderio Piotro Simonenkos padėjėju. 2006 metais I. Lesevas buvo atsakingas už „Litvino bloko“ viešuosius ryšius, o nuo 2007 metų yra Taraso Ševčenkos universiteto Filosofijos fakulteto aspirantas.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Užfiksuotas dingusio „EgyptAir“ lėktuvo siųstuvo signalas

Užfiksuotas signalas iš Viduržemio jūroje praeitą savaitę sudužusio Egipto oro linijų lėktuvo. Kaip praneša CNN, remdamasi Egipto valstybine televizija, jį skleidžia lėktuvo avarinis siųstuvas, kuris gali būti aktyvuojamas rankiniu būdu arba automatiškai, smūgio metu.

Irako pajėgos iš IS atsikovojo svarbų miestą (5)

Irako ginkluotosios pajėgos atsikovojo Karmos miestą netoli Faludžos, praneša CNN.

Šešėlinis karas — instrukcija, kaip nugalėti V. Putiną (586)

Vladimiras Putinas turi caristinį Rusijos įsivaizdavimą ir pirmiausia norėtų išstumti JAV iš Europos, rašo leidinyje thedailybeast.com publikuoto straipsnio autorius Michaelis Weissas.

Prancūzija: per susirėmimą tarp migrantų nukentėjo daugiau kaip 20 žmonių (9)

Daugiau kaip 20 žmonių nukentėjo ketvirtadienį per masines migrantų muštynes Kalė uostamiestyje Prancūzijos šiaurėje, praneša AFP.

Ore susidūrė du JAV naikintuvai (88)

Du Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno naikintuvai susidūrė ore ir sudužo virš Atlanto vandenyno, šalia Šaiurės Karolinos pakrantės.