Dagestane išlaisvintos pagrobtos Lenkijos biologės

Profesorė Zofija Fiszer-Malanowska (Zofija Fišer-Malanovska) ir docentė Ewa Marchwinska-Wyrwal (Eva Marchvinska-Virval) šiaurės vakarų Dagestane buvo pagrobtos praėjusių metų rugpjūčio 9 dieną. Anot laikraščio "Gazeta Wyborcza", mokslininkes pagrobė Ramazano Achmadovo, kuris laikomas vienu iš pagrindinių "gyvosiomis prekėmis" Kaukaze pirklių, žmonės.

Iš pradžių mokslininkės buvo laikomos Urus Martane, o prasidėjus kovos operacijoms, išvežtos į kalnus.

Daugelį dienų Lenkijos URM vedė su pagrobėjais bergždžias derybas. Keletą kartų Lenkijos spaudoje buvo pasirodžiusi informacija iš Čečenijos, jog moterys išlaisvintos, tačiau vėliau paaiškėdavo, kad žinios neatitinka tikrovės.

Į Varšuvą po septynių mėnesių nelaisvės Šiaurės Kaukaze biologės per Maskvą atvyko šeštadienį vakare. Lenkijos ministras pirmininkas Jerzy Buzekas (Ježis Buzekas) sakė, kad su jomis buvo elgiamasi gerai.

Rusijos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Vladimiras Kozlovas Maskvoje trečiadienį sakė, kad Čečėnijose jau kelis mėnesius veikia speciali grupė, kuri ieško pagrobtų įkaitų. Pasak V. Kozlovo, kalnuose dar gali būti slepiama apie 300-400 įkaitų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (274)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras (2)

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.