Kaip trečiadienį rašė „The new York Times“, Jessica Leeds ir Rachel Crooks teigė, kad vieną D. Trumpas nepadoriai lietė, o kitą bandė pabučiuoti. Anot moterų, vienas incidentas įvyko 2005 m., kitas – daugiau nei prieš 30 metų.

Moterys nusprendė viešai prabilti po to, kai CNN transliuotuose antruose kandidatų į JAV prezidento postą debatuose D. Trumpas į klausimą, ar kada lietė ar bučiavo moterį be jos sutikimo, atsakė: „Ne.“

CNN oficialiai dar nepatvirtino „The New York Times“ pranešimo.

D. Trumpo atstovai paneigė moterų žodžius ir pareiškė, kad pranešimas politiškai motyvuotas.

„Absurdas manyti, kad vienas garsiausių verslo lyderių žemėje, kurio kompanijose moterys užima aukštus postus, darytų tai, apie ką kalbama šiame pareiškime. Kadangi prabilta tik po kelių dešimtmečių, paskutinį prezidentinės kampanijos mėnesį, regis, tai viską pasako“, – sakė D. Trumpo atstovas Jasonas Milleris.

Leidiniui „The new York Times“ D. Trumpas pareiškė: „Nė vieno iš tų dalykų niekada nebuvo.“

„Kaip aštuonkojis“

Buvusi verslininkė, 74 metų Jessica Leeds, dirbusi popierių gaminančioje įmonėje, sakė dienraščiui, kad D.Trumpas grabinėjo ją daugiau kaip prieš tris dešimtmečius, kai jie sėdėjo gretimuose krėsluose lėktuve.

Praėjus maždaug 45 minutėms po pakilimo, D.Trumpas pakėlė porankį ir pradėjo grabinėti jos krūtis ir mėgino pakišti savo ranką po jos sijonu, sakė J. Leeds.

„Jis buvo kaip aštuonkojis, – sakė ji laikraščiui. – Jo rankos buvo visur.“

„Tai buvo užpuolimas“, – sakė ji, kalbėdama apie nemalonų susidūrimą, kuris įvyko, kai jai buvo 38 metai.

J. Leeds nurodė, kad skrydžio palydovas pakvietė ją užimti laisvą vietą pirmosios klasės salone. Jai buvo pasiūlyta vieta šalia D.Trumpo, kurio ji iki tol nepažinojo.

Po to, kai jis pradėjo priekabiauti, J. Leeds nedelsdama grįžo į savo vietą antrosios klasės salone, sakė ji.

Tuo tarpu Rachel Crooks sakė, kad būdama 22 metų ji dirbo nekilnojamojo turto kompanijos priimamojo sekretore milijardieriaus būstinėje – Niujorko dangoraižyje „Trump Tower“. Vieną 2005 metų rytą ji sutiko D.Trumpą šalia lifto.

Ji nurodė, kad tuomet jam prisistatė ir paspaudė jam ranką, tačiau jis jos nepaleido. D.Trumpas pradėjo bučiuoti jos skruostus ir galiausiai „pabučiavo mane tiesiai į lūpas“.

„Tai buvo labai netinkama, – R. Crooks sakė „The New York Times“. – Smarkiai krimtausi, kad jis pagalvojo, jog esu tokia nesvarbi, kad jis gali šitaip pasielgti.“

Tuomet D.Trumpas po kelių dienų pasirodė jos biure ir paprašė jos telefono numerio, sakė R. Crooks. Kai ji paklausė, kam jam jo reikia, jis pasakė, kad jis perduos jį savo modelių agentūrai.

Ji teigė nusileidusi, nes jos kompanija „Bayrock Group“ ir D.Trumpas palaikė verslo ryšius. Tačiau modelių agentūra niekada taip ir nesusisiekė su ja.

Vėliau, kol dar dirbo toje kompanijoje, R. Crooks vengdavo susidurti su D.Trumpu. Ji taip pat praleido jo kompanijos organizuotą šventę, kad tik netektų su juo susitikti.

Nė viena iš moterų apie minėtus incidentus nepranešė teisėsaugai.

„The New York Times“ kalbėjosi su šių dviejų moterų šeimos nariais ir draugais, kurie žinojo apie priekabiavimo atvejus dar iki tol, kai pasirodė skandalingasis vaizdo įrašas.

„Politinė ataka“

D.Trumpo kampanijos atstovai pavadino dienraščio straipsnį politine ataka.

„Visas straipsnis yra išgalvotas ir tai, kad „The New York Times“ paskelbė visiškai melagingą, koordinuotą, reputaciją menkinančią informaciją apie poną Trumpą, yra labai pavojinga“, – pranešime sakė vyresnysis komunikacijos patarėjas Jasonas Milleris.

„Grįžimas atgal keliais dešimtmečiais ir bandymas apšmeižti poną Trumpą suprimityvina seksualinį priekabiavimą ir pasiekia naujas žemumas, iki kurių žiniasklaida yra pasiryžusi nusileisti, kad nulemtų šiuos rinkimus“, – pridūrė jis.

„The New York Times“ nurodė, kad D.Trumpas buvo labai susijaudinęs, kai buvo klausinėjamas apie moterų pareiškimus, juos neigė ir tvirtino, kad „niekada nebuvo nieko panašaus“.

Dienraščio teigimu, jis grasino paduoti į teismą naujienų organizaciją, jei straipsnis būtų paviešintas.