JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausiasis sūnus antradienį paviešino savo elektroninius laiškus, kuriuose matyti, kad jis nebuvo nusistatęs prieš Rusijos pastangas remti jo tėvo rinkimų kampaniją ir sakė, kad jam „labai patiktų“ iš Maskvos gauti skandalingos informacijos apie demokratų kandidatę Hillary Clinton.
Ericas Trumpas, Ivanka Trump ir Donaldas Trumpas jaunesnysis ir Donaldas Trumpas
© AFP/Scanpix

Viena tarpininkė Donaldui Trumpui jaunesniajam teigė galinti gauti „labai aukšto lygio ir labai slaptos informacijos“, kuri yra „dalis Rusijos ir jos vyriausybės paramos ponui Trumpui“.

39 metų JAV prezidento sūnus, dabar vietoje savo tėvo valdantis šeimos nekilnojamo turto verslą, atsakė, kad „jeigu tai yra tiesa, man tai labai patiktų“, ir susitarė dėl susitikimo su „Rusijos vyriausybės teisininke“, rašoma jo elektroniniuose laiškuose.

D. Trumpas jaunesnysis paskelbė visą susirašinėjimą elektroniniais laiškais su rusų teisininke Natalija Veselnickaja. Šis žingsnis sukėlė didelį šurmulį Vašingtone ir dar labiau padidino virš prezidento D. Trumpo besitelkiančią politinę audrą – manoma, kad prezidentinės kampanijos pareigūnai buvo susimokę su Maskva, kad būtų paveikti 2016 metų rinkimai.

Vėliau antradienį D. Trumpas jaunesnysis televizijos kanalui „Fox News“ sakė nepasakojęs savo tėvui apie susitikimą su N. Veselnickaja, nes per jį negavo jokios kompromituojančios informacijos apie H. Clinton.

„Tai bus visiškas menkniekis. Nebuvo apie ką pasakoti.“, – „Fox News“ vedėjui Seanui Hannity sakė prezidento sūnus.

Tačiau panašu, kad D. Trumpas jaunesnysis visgi pripažino suklydęs.

„Žvelgiant atgal, turbūt turėjau elgtis kiek kitaip, – sakė jis. – Man tai buvo informacijos apie priešininko stovyklą rinkimas. Žinote, maniau, kad jie turi konkrečių įrodymų patvirtinti visiems gandams, kuriuos girdėjau.“

JAV žvalgybos tarnybos padarė išvadą, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas leido vykdyti masines pastangas pakreipti Amerikos rinkimų kampaniją D. Trumpo naudai, įskaitant kibernetines atakas prieš Demokratų partijos elektroninio pašto serverius ir nutekinti pavogtą konfidencialią informaciją.

D. Trumpo sūnaus veiksmus dabar tirs Kongresas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB). Bus siekiam išsiaiškinti, ar D. Trumpo administracija anksčiau žinojo apie šią naujai paskelbtą informaciją.

Donaldas Trumpas jaunesnysis sakė, kad patikėjo N. Veselnickaja, nes „ji viešai tvirtino nesanti vyriausybės pareigūnė“, rašoma pranešime pridėtame prie elektroninių laiškų.

„Prieš susitikimą nežinojome, kas ji tokia“, – prezidento sūnus pasakojo „Fox News“ interviu.

Nors rusų teisininkės statusas nebuvo aiškus, tame susitikime taip pat dalyvavo du kiti itin svarbūs D. Trumpo kampanijos nariai – Paulas Manafortas ir Jaredas Kushneris.

Po D. Trumpo jaunesniojo elektroninio susirašinėjimo paskelbimo jo tėvas pagyrė šį žingsnį.

„Mano sūnus yra puiki asmenybė, ir jo skaidrumas pagirtinas“, – rašė prezidentas.

Trečiadienio rytą JAV prezidentas savo privačioje „Twitter“ paskyroje parašė: „Mano sūnus Donaldas vakar vakare padarė gerą darbą. Jis buvo atviras, skaidrus ir nekaltas. Tai yra didžiausia „raganų medžioklė“ politikos istorijoje. Liūdna!“


„Apkaltinti Hillary“

D. Trumpas jaunesnysis iš pradžių teigė, kad susitikimas su advokate yra susijęs su viena įvaikinimo programa, tačiau į viešumą iškilus papildomų faktų, prezidento sūnus pateikė kitokį paaiškinimą.

Kaip rodo antradienį paskelbti elektroniniai laiškai, Trumpų šeimai artimas viešųjų ryšių ekspertas Robas Goldstone’as, D. Trumpui jaunesniajam rašo, kad iš savo atstovaujamo popmuzikos žvaigždės Emino Agalarovo sužinojo apie Rusijos siūlymą pateikti H. Clinton kompromituojančios informacijos.

„Rusijos generalinis prokuroras šįryt susitiko su jo (E. Agalarovo) tėvu ir pasiūlė D. Trumpo kampanijai pateikti oficialių dokumentų ir informacijos, kuri inkriminuotų H. Clinton ir jos ryšius su Rusija; tai būtų labai naudinga jūsų tėvui“, – elektroniniame laiške 2016 metų birželio 3 dieną rašė R. Goldsteinas.

„Žinoma, tai labai aukšto lygmens ir itin slapta informacija, kuri yra dalis Rusijos ir jos vyriausybės paramos ponui Trumpui“, – rašė jis.

Iš elektroninių laiškų paketo, pavadinto „Rusija, H. Clinton, privatu ir konfidencialu“, matyti, kad Donaldo Trumpo sūnus į laišką atsakė nepraėjus nei 20 minučių.

„Ačiū, Robai, esu labai dėkingas, – rašė prezidento sūnus. – Jeigu tai yra tiesa, man tai labai patiktų, ypač vėliau šią vasarą.“

N. Veselnickaja laiške minima kaip „Rusijos vyriausybės advokatė“.

„Gali būti, kad jie panašios informacijos apie H. Clinton kampaniją jau ieškojo, – interviu su televizijos kanalu „NBC News“ sakė N. Veselnickaja. – Jie tikrai labai to siekė“.

„Galima išdavystė“

H. Clinton pasirinktas kandidatas į viceprezidentus senatorius Timas Kaine'as antradienį sakė, kad šie įtarimai veda link rimtesnių kaltinimų, pavyzdžiui, dėl priesaikos sulaužymo arba „galimos valstybės išdavystės“.

„Ši padėtis turėjo skambinti pavojaus varpais, bet panašu, kad vietoj to jiems nutįso seilės“, – atskirame interviu televizijai MSNBC sakė T. Kaine'as.

Demokratų senatorius Ronas Wydenas kalbėjo dar griežčiau: anot jo, prezidento sūnaus elektroniniai laiškai „nebepalieka abejonių, ar (D. Trumpo) kampanija siekė neteisėtai bendrininkauti su priešiška užsienio jėga, kad būtų ardoma Amerikos demokratija“,

„Kyla klausimas, kiek viskas buvo tarpusavyje derinama“, – pridėjo R. Wydenas.

Atrodo, kad viceprezidento Mike’o Pence’o biuras stengėsi atsiriboti nuo šio skandalo ir paskelbė, kad jam nieko nebuvo žinoma apie minėtą susitikimą.

Visgi kai kurie respublikonai įspėja, kad šis D. Trumpo jaunesniojo kontaktas kelia susirūpinimą.

„Savaime problemiška, kad jis atvyko į tokį susitikimą. Elektroniniai laiškai irgi yra problema“, – sakė Senato respublikonas Lindsey Grahamas.

Antradienį Baltieji rūmai nesutiko atsakyti į klausimus apie prezidento sūnų ir žurnalistams nurodė kreiptis į jo teisininką.

Uždarumo įspūdį stiprina ir tai, kad trečiadienį, trečią dieną iš eilės, prezidentas nerengė jokių viešų susitikimų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (47)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (43)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (99)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (99)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1139)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...