Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį atsisakė išsiųsti iš šalies dešimtis amerikiečių diplomatų, atsakydamas į JAV sankcijas dėl įtariamų Maskvos kibernetinių atakų, o šį Kremliaus žingsnį pagyrė išrinktasis Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas.
© DELFI montažas

Rusijos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į V.Putiną, prašydama suteikti leidimą išsiųsti 35 JAV diplomatus, kai Amerikos prezidentas Barackas Obama nurodė išsiųsti namo maždaug tokį patį skaičių rusų diplomatinių darbuotojų.

Vis dėlto D.Trumpo reakcija, paskelbta „Twitter“ žinute, rodo Vašingtone besikeičiantį politinį klimatą, likus vos trims savaitėms, kol šis respublikonas pakeis B.Obamą Baltuosiuose rūmuose.

„Puikus (V.Putino) žingsnis atidėti (diplomatų išsiuntimą) – visada žinojau, kad jis labai protingas!“ – parašė būsimasis JAV vadovas.

Kibernetinės atakos, esą rengtos prieš lapkritį įvykusius JAV prezidento rinkimus, supykdė B.Obamą: prezidentas galiausiai paskelbė išsiunčiantis dešimtis rusų diplomatų ir kitokias sankcijas.

Aiškindamas, kodėl kol kas nesiims atsakomųjų priemonių, V.Putinas pabrėžė, kad neilgai trukus valdžią Jungtinėse Valstijose perims D.Trumpas.

„Mes nieko neišsiųsime“, – sakoma V.Putino pareiškime. Prezidentas taip pat pakvietė JAV diplomatų vaikus dalyvauti Kremliuje rengiamoje Naujųjų metų šventėje.

Pasak V.Putino, Maskva tolesnius savo žingsnius planuos „atsižvelgdama į politiką, vykdomą prezidento Donaldo Trumpo administracijos“. Jis taip pat perspėjo, kad Kremlius pasilieka teisę deramai atsakyti.

Rusijos lyderis peikė kadenciją baigiantį B.Obamą už „nedraugiškus žingsnius“, prilygstančius „provokacijai, kuria siekiama dar labiau pabloginti Rusijos ir Amerikos santykius“.

V.Putino pareiškimas patvirtino, kad Maskva deda viltis į sausio 10 dieną pareigas pradėsiantį eiti D.Trumpą, kad jis padės atkurti ryšius tarp abiejų šalių, dabar pablogėjusius labiausiai nuo Šaltojo karo laikų.

Valstybės departamentas nekomentuoja

V.Putinas savo pareiškimo apie sankcijas pabaigoje palinkėjo laimingų Naujųjų metų B.Obamai ir D.Trumpui, taip pat atskirai pasveikino išrinktąjį JAV prezidentą naujametiniame pranešime.

Kol D.Trumpas dar nebuvo paskelbęs savo žinutės, vieno JAV Valstybės departamento pareigūno lakoniškas atsakymas dar kartą pademonstravo atotrūkį tarp B.Obamos administracijos ir būsimojo JAV prezidento.

„Matėme prezidento Putino pastabas. Mums nėra ko pridurti“, – sakė pareigūnas.

B.Obama ketvirtadienį paskelbė Rusijai virtinę sankcijų už numanomas kibernetines atakas, kuriomis esą buvo siekiama pakreipti lapkritį vykusius rinkimus D.Trumpo naudai.

Pastaraisiais metais abiejų šalių santykiai buvo smarkiai pašliję: Vašingtonas paskelbė Maskvai sankcijas už jos kišimąsi Ukrainoje ir Sirijoje.

Atsakydamas į numanomą kompiuterinių įsilaužėlių puolimą, JAV pareigūnų pramintą „Meškų stepe“ (Grizzly Steppe), B.Obama paskelbė priemones, nukreiptas prieš Rusijos karinės ir vidaus žvalgybos tarnybas, įskaitant nurodymą per 72 valandas išvykti 35 įtariamiems „žvalgybos operatyviniams darbuotojams“.

Žiniasklaida buvo paskelbusi, kad šiems pareigūnams gali nepavykti per trumpą laiką įsigyti lėktuvų bilietų, bet Kremlius nurodė išskraidinsiantis šiuos diplomatus ir jų šeimas iš Jungtinių Valstijų specialiu reisu.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė Rusijos naujienų agentūroms, kad Jungtines Valstijas paliks iš viso 96 žmonės.

JAV žvalgyba padarė išvadą, kad Kremlius inicijavo Demokratų partijos ir jos kandidatės Hillary Clinton (Hilari Klinton) rinkimų kampanijos elektroninių laiškų vagystę ir paviešinimą, siekiant, kad D.Trumpas taptų Baltųjų rūmų šeimininku.

Vis dėlto Maskva ne kartą tvirtino su šiomis atakomis neturinti nieko bendra.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (34)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Gyvai / Lietuvos įtakingiausieji 2017: DELFI TV tiesiogiai su vienu įtakingiausių Lietuvos ekonomistų G. Nausėda (5)

Tęsdamas išskirtinį projektą „Lietuvos įtakingiausieji 2017“, DELFI pristato įtakingiausių...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (22)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos teroristo medžioklė: jis gali būti bet kur Europoje (6)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (1)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

D. Kuprys paliko NŽT vadovo pareigas (5)

Daugiau nei metus Nacionalinei žemės tarnybai ( NŽT ) vadovavęs Danielius Kuprys paliko tarnybą....

G. Žiemelis investuoja į tūkstančio vietų bendrabutį (65)

Gediminas Žiemelis investuoja į daugiau kaip tūkstančio vietų bendrabutį darbininkams.

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1725)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (139)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...