D. Trumpas iškovojo dvi svarbias pergalesB. Sandersas išplėšė pergalę Mičigane; papildyta

 (52)
JAV prezidento pirminių rinkimų kampanijos favoritas respublikonų stovykloje Donaldas Trumpas antradienį iškovojo dvi svarbias pergales Mičigano ir Misisipės valstijose, išlaikydamas dominuojančią poziciją prieš ateinančią savaitę vyksiančius svarbius balsavimus.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas
© Reuters/Scanpix

Pirmieji duomenys rodo, kad Mičigane D.Trumpas lenkia Ohajo gubernatorių Johną Kasichą 12 procentinių punktų.

Trečias liko Teksaso senatorius Tedas Cruzas, kuris tampa labiausiai įtikinama alternatyva D.Trumpui – bent jau pagal labai svarbų delegatų, kuriuos valstijos siunčia į respublikonų nacionalinį suvažiavimą, skaičių.

Senatorius Marco Rubio, kuris atrodo priimtiniausias kandidatas respublikonų elitui, Mičigane liko ketvirtas.

„Jiems ne itin gerai sekėsi šį vakarą, bičiuliai, – sakė D.Trumpas savo pergalės kalboje Floridoje. – Šį vakarą gerai sekėsi tik vienam žmogui: Donaldui Trumpui.“

Respublikonai antradienį taip pat balsavo dviejose kitose valstijose: Aidahe, kur vyko pirminiai rinkimai, ir Havajuose, kur buvo surengtos bendruomenių sueigos.

Tačiau pagal siunčiamų delegatų skaičių ir prestižą neginčijamai svarbiausios varžybos abiem partijoms vyko Mičigane ir Misisipėje – labai skirtingose pagal ekonomikos išsivystymą ir demografinę sudėtį valstijose. D.Trumpas laimėjo abiejose, dar kartą pagrįsdamas savo pareiškimus, kad jis yra tinkamiausias kandidatas plačiausiam respublikonų rinkėjų ratui.

Milijardierius nekilnojamojo turto magnatas sustiprino savo pozicijas, laimėjęs 14-oje iš 22-jų valstijų, kuriose jau vyko respublikonų balsavimai. Jis skynė pergales įvairiuose regionuose – tiek pramoniniuose šiaurės rytuose, tiek pietinėje kaimiškosios „Biblijos juostos“ dalyje.

B. Sandersas išplėšė pergalę Mičigane

Senatorius Bernie Sandersas laimėjo Demokratų partijos pirminius rinkimus Mičigane, pranešė JAV televizijos, o šis rezultatas buvo netikėtas kampanijos favoritei Hillary Clinton, kuriai buvo pranašaujama pergalė toje šiaurinėje valstijoje.

„Tai buvo fantastiška naktis Mičigane“, – sakė B.Sandersas tuojau po to, kai buvo paskelbta, kad sėkmė jam nusišypsojo šioje išvystytos pramonės valstijoje.

Mičiganas buvo viena iš keturių valstijų, kuriose antradienį vyko JAV prezidento kampanijos pirminiai balsavimai.

Suskaičiavus balsus 97 proc. apylinkių paaiškėjo, kad Vermonto senatorius, įkvėpęs jaunus rinkėjus raginimais sukurti didesnę ekonominę lygybę, Mičigane surinko 50,1 proc. balsų, o už H.Clinton balsavo 48 procentai.

Buvusi valstybės sekretorė anksčiau paskelbė tvirtai laimėjusi prieš B.Sandersą Misisipėje, tęsdama pergalių seriją pietinėse valstijose, kuriose jai sekdavosi mobilizuoti daugelį afroamerikiečių rinkėjų.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ispanijoje sulaikyti du broliai marokiečiai, siuntę pinigus „Islamo valstybei“ (1)

Ispanijoje pagal kaltinimą teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės finansavimu sulaikyti du broliai marokiečiai kas mėnesį siųsdavo smogikams Sirijoje 2-3 tūkstančius eurų, rašo ketvirtadienį laikraštis „El Mundo“, remdamasis tyrimui artimais šaltiniais.

Prancūzijos tyrėjai paskelbė antrojo bažnyčios užpuoliko tapatybę (2)

Prancūzijos tyrėjai oficialiai nustatė antrojo džihadisto, dalyvavusio bažnyčioje surengtame išpuolyje, per kurį buvo nužudytas kunigas, tapatybę, ketvirtadienį pranešė vienas prokuratūros šaltinis.

Baisiausias A. Merkel košmaras pildosi: toliau bus tik blogiau (176)

Į praėjusią savaitę Vokietijoje nusiritusią išpuolių bangą mėginama reaguoti kiek galima ramiau. Šalies vadovai bei terorizmo ekspertai apeliuoja į piliečius, ragindami nepasiduoti baimei ir panikai. Medijoms patariama pristabdyti įaudrinimo spiralę, nes priešingu atveju jos prieš savo norą taps išpuolių organizatorių ar vykdytojų pagalbininkėmis.

Rusijoje – dar vienas apynasris rinkimams (6)

Rusijoje trečiadienį buvo nurodyta uždaryti nepriklausomą rinkimus stebinčią organizaciją „Golos“, dėl prieštaringai vertinamo nevyriausybinių organizacijų įstatymo pažeidimo ir likus mažiau nei dviem mėnesiams iki nacionalinių rinkimų.

Per festivalį Vokietijoje susisprogdinęs siras buvo davęs interviu Bulgarijos televizijai (1)

Siras, kuris savaitgalį susisprogdino prie muzikos festivalio vietos Vokietijoje, 2013 metais, kai gyveno Bulgarijoje, dukart davė interviu bulgarų televizijai, rodo trečiadienį paskelbta vaizdo medžiaga.