„Mano partijai galbūt būtų naudinga, kad jis ten sėdėtų, bet tai nenaudinga šaliai, todėl norėčiau pasakyti: „Dėl Dievo meilės, žmogau, išeik“, – sakė D.Cameronas J.Corbynui per kiekvieną trečiadienį rengiamą specialų parlamento posėdį, kurio metu premjeras atsako į įstatymų leidėjų klausimus.

J.Corbynas yra tvirtai palaikomas profsąjungų ir praeitais metais buvo išrinktas triuškinama eilinių partijos narių balsų persvara, bet per antradienį surengtą parlamentinės frakcijos narių balsavimą, kuris nėra įpareigojantis, nepasitikėjimo šalininkai laimėjo 172 balsais prieš 40.

Vis dėlto 67 metų politikas, pasiskelbęs pacifistu, tvirtino nesitrauksiantis iš posto.

„60 proc. Leiboristų partijos narių ir šalininkų demokratiškai išrinko mane mūsų partijos vadovu, vykdysiančiu naują politiką, ir aš jų neišduosiu atsistatydindamas“, – sakoma J. Corbyno pranešime.

„Šiandieninis parlamento narių balsavimas nėra konstituciškai legitimus“, – pridūrė jis.

Dar vienu gilėjančios krizės ženklu tapo Škotijos nacionalinės partijos (SNP), turinčios 54 deputatus Bendruomenių rūmuose, pareiškimas, kad ji sieks perimti oficialios opozicijos partijos statusą iš 229 įstatymų leidėjus turinčių leiboristų.

„Oficialioji opozicija turi būti „pasiruošusi perimti pareigas“. Leiboristai to nebegali“, – savo „Twitter“ žinutėje rašė SNP įstatymų leidėjas Peteris Wishartas, remdamasis parlamento praktika.

Jis pridūrė, kad dabar SNP suformuotas šešėlinis kabinetas turi „didesnį palaikymą“ negu suburtas J. Corbyno, nes nuo savaitgalio pusė jo artimiausių padėjėjų atsistatydino iš pareigų, protestuodami prieš jo vadovavimą.