Clintonui vėl gresia prokuroro tyrimas

JAV nepriklausomas prokuroras Robertas Ray (Robertas Rėjus) svarsto galimybę, prezidentui Billui Clintonui (Bilui Klintonui) baigus kadenciją, jam vėl pareikšti kaltinimus dėl bandymo nuslėpti savo romaną su Monica Lewinsky (Monika Levinski).
Tai antradienį pranešė laikraštis "The Washington Post".

Kitų metų sausį baigiantis darbą prezidento poste B. Clintonas gali būti apkaltintas melagingu liudijimu, trukdymu teisingumui, melagingais pareiškimais bei susimokymu įvykdyti šiuos nusikaltimus, kai jis su priesaika davė parodymus apie ryšius su buvusia Baltųjų rūmų stažuotoja.

R. Ray buvo aukštas nepriklausomo prokuroro Kennetho Starro (Keneto Staro) padėjėjas, o pernai spalį tapo jo įpėdiniu. Daugiausia K. Starro pastangomis buvo surengta istorinė B. Clintono apkalta, tačiau JAV Senato teisme prezidentas buvo išteisintas.

Užuot uždaręs K. Starro biurą, R. Ray neseniai įdarbino šešis naujus teisininkus, turinčius didelę darbo patirtį prokuratūroje, ir vieną tardytoją. Be to, biurui paskirtas Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentas.

Per ateinančius šešis mėnesius R. Ray planuoja išleisti 3,5 mln. dolerių, 400 tūkst. daugiau nei per praėjusį pusmetį.

R. Ray ketina ne tik išnagrinėti B. Clintono parodymus M. Lewinsky byloje. Jis taip pat tirs kaltinimus, kad B. Clintonas melavo apie santykius su Kathleen E. Willey (Ketlin Vili) ir kad ją buvo bandoma nutildyti, rašo laikraštis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (841)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (18)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.