Clintonas pratęsė JAV sankcijas Jugoslavijai

Šios sankcijos buvo įvestos 1999 metų balandį, siekiant nubausti Jugoslaviją už susidorojimą su Kosovo etniniais albanais. Sankcijos draudžia bet kokį JAV eksportą į Jugoslaviją ir bet kokį importą iš šios šalies, kurią sudaro Serbija ir Juodkalnija.

Išimtis taikoma tik žemės ūkio produktams, vaistams ir medicininei įrangai. Jiems taikomos atsargos priemonės, siekiant užkirsti kelią jų nukreipimui kariniam bei politiniam Jugoslavijos vyriausybės panaudojimui.

"Ši padėtis toliau kelia nepaprastą ir ypatingą grėsmę Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui, užsienio politikos interesams ir ekonomikai", sakė B. Clintonas Kongresui nusiųstuose dokumentuose. Juose prezidentas pranešė apie sankcijų pratęsimą dar šešiems mėnesiams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (2)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

H. Clinton toliau tolsta nuo nuo D. Trumpo

Paskutiniosiomis savaitėmis iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton didina savo atotrūkį nuo konkurento respublikono Donaldo Trumpo, informuoja agentūra dpa.

Rytų Australijoje ryklys užpuolė banglentininką

Rytų Australijoje pirmadienį ryklys sužalojo vyrą, plaukiojusį banglente šalia turistų itin mėgstamos Bairono įlankos.

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (2)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.