Clintonas mano, kad su Putinu galima "tvarkyti reikalus"

Šie JAV lyderio žodžiai tarsi atkartojo garsųjį buvusios Didžiosios Britanijos premjerės Margaret Thatcher (Margaret Tečer) pirmąjį atsiliepimą apie paskutinįjį Sovietų Sąjungos vadovą Michailą Gorbačiovą.

Interviu, kuris buvo paremtas elektroniniu paštu bei per CNN pokalbių svetainę užduodamais klausimais, B. Clintonas pareiškė nuomonę, jog, remiantis tuo, ką jis žinojo apie V. Putiną iki šiol, Rusijos vadovas "yra tikslo atkakliai siekiantis žmogus ir turi tvirtą požiūrį: nors mano nuomonė sutinka su jo nuomone ne visur, bet jis (Putinas) gali tapti stipriu ir efektyviu vadovu".

Pasak JAV prezidento, po rinkimų Rusijoje kovo 26 dieną "mes galėsime siekti pažangos branduolinių ginklų, kurių vis dar turi abi šalys, mažinimo srityje". Jis pažymėjo, kad Amerika ir Rusija nebėra nutaikiusios savo raketas viena į kitą.

Paklaustas, kodėl Vakarų šalys "dėl Čečėnijos nepadarė tiek, kiek dėl Kosovo", jis atsakė: "Nemanau, kad šios situacijos lygintinos, bet manau, kad Vakarų šalys tikrai pasmerkė kraštutinumus".

B. Clintonas pripažino, jog "Maskva turi pagrįstą teisę veikti prieš sukarintas jėgas, kurios griebėsi teroro taktikos" Čečėnijoje, bet primygtinai teigė, kad Rusijos kampanija šioje respublikoje labai skiriasi nuo NATO veiksmų Kosove.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (3)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (167)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (14)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.

R. T. Erdoganas: nepaprastosios padėties pratęsimas bus naudingas Turkijai (1)

Nepaprastosios padėties pratęsimas dar trims mėnesiams bus naudingas Turkijai, nes šaliai po bandymo liepos mėnesį įvykdyti karinį perversmą reikia daugiau laiko, kad išnaikintų teroristinių grupuočių grėsmę, tai ketvirtadienį sakė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Politinė atranka prasidėjo: V. Putinas ieško sau įpėdinio (141)

Vladimiras Putinas perskirsto senąją gvardiją. Rusijos prezidentas nori išsiaiškinti, kas gali tikti jo įpėdinio vaidmeniui, mano „Der Standard“ apžvalgininkas Adre Ballinas.