Clintonas apdovanotas už vienybės skatinimą

JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) penktadienį išvyko iš Berlyno į Vakarų Vokietijos Acheno miestą, kur jam bus įteiktas Karolio Dižiojo apdovanojimas už indėlį į taiką ir vienybę Europoje. Atidėjęs į šalį opius klausimus dėl ginkluotės kontrolės ir JAV raketinės gynybos skydo kūrimo, B. Clintonas išskrido iš Berlyno tuoj po 9 val. ryto.
Achene prezidento laukė pamaldos ir popietinė apdovanojimo ceremonija. Aštuntame amžiuje Acheno miestas buvo imperatoriaus Karolio Didžiojo sostinė. Jo imperija savo apogėjuje driekėsi nuo Šiaurės Ispanijos iki Elbės upės Vokietijos šiaurėje.

B. Clintonas yra pirmasis JAV prezidentas, gausiantis šį apdovanojimą. Tačiau jį jau yra gavę du JAV valstybės sekretoriai - George Marshallas (Džordžas Maršalas) ir Henry Kissingeris (Henris Kisindžeris).

JAV prezidento vizitą į Acheną iki šiol nustelbdavo Europos priešiškumas JAV ketinimams sukurti nacionalinę raketinę gynybos sistemą.

Per ceremoniją Achene B. Clintonas pasakys kalbą užsienio politikos tema. Jis apžvelgs Europos pažangą per pastaruosius aštuonerius metus ir jos dar laukiančius uždavinius.

"Konkrečiai, jis aptars Pietryčių Europą ir jos integravimą į Europą, kaip būdą įtvirtinti ją demokratiniame pasaulyje bei taikiame pasaulyje", sakė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Sandy Bergeris (Sendis Bergeris).

Karolio Didžiojo apdovanojimas buvo įsteigtas 1949 metais, siekiant įvertinti nuopelnus už indėlį į Europos suvienijimą ir Europos bendriją.

Anksčiau šį apdovanojimą taip pat yra gavę Didžiosios Britanijos Antrojo pasaulinio karo metų vadovas Winstonas Churchillis (Vinstonas Čerčilis), velionis Prancūzijos prezidentas Francois Mitterrandas (Fransua Miteranas), Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas, Ispanijos karalius Juanas Carlosas (Chuanas Karlosas) ir Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas (Tonis Bleras).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Filipinų lyderio pasisakymai kelia sumaištį dėl šalies užsienio politikos

Filipinų lyderio Rodrigo Duterte sukrečiantis pareiškimas apie „atsisveikinimą“ su JAV sukėlė sąmyšį dėl šalies užsienio politikos.

Arktyje rusai aptiko nacių meteorologijos stoties pėdsakų

Rusų mokslininkai aptiko objektų, kaip manoma, ten užsilikusių nuo 1943 m., kai vienoje iš Arkties salų Barenco jūroje veikė nacių meteorologinė stotis, žinoma kodiniu pavadinimu „Schatzgraber“. Rusijos Arkties nacionalinio parko atstovai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota vasaros ekspedicija į Prano Juozapo salyne esančią Aleksandros žemę, kur nuo 1943 m. rugsėjo mėn. iki 1944 m. liepos mėn. dirbo 10 asmenų.

Europa po A. Merkel viešpatavimo: visi pasikeitimai bus į bloga (6)

Ateinančiais metais Vokietijos laukia federaliniai rinkimai, o naujai suformuotas Bundestagas rinks naują šalies kanclerį. Kol kas dar nėra aišku, ar dabartinei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pavyks išsilaikyti šiame poste (šiuo metu jos pačios ir jos atstovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) reikalai neatrodo itin geri).

Čekija įkūrė tarnybą kovai su Rusijos propaganda (17)

Čekijos VRM vadovas Milanas Chovanecas įkūrė tarnybą kovai su informacija, kurią šalies valdžia apibūdina kaip Rusijos propagandą, praneša „Reuters“.

Po debatų H. Clinton mesti rimti kaltinimai atskleidus paslaptis (60)

Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton per paskutinius televizijos debatus galėjo atskleisti slaptą informaciją apie šalies branduolines galimybes. Tai pranešė televizijos kanalas „Fox News“.