Černobylis bus uždarytas dar šiemet

Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma ketvirtadienį patvirtino, kad Černobylio atominė elektrinė (AE) bus uždaryta šiais metais, nors dar neišspręstas klausimas dėl užsienio pagalbos jos uždarymui kompensuoti.
"Černobylis bus uždarytas ne vėliau negu šių metų gruodį", sakė L.Kučma.

Kai valstybinė komisija parengs rekomendacijas elektrinės uždarymui, "mes galutinai nustatysime net ir datą", sakė prezidentas, kurį pacitavo naujienų agentūra "Interfax".

Černobylio AE 1986 metais įvyko didžiausia pasaulyje branduolinė katastrofa, kai sprogo ir užsidegė jos reaktorius. Po avarijos išmestas radioaktyvus debesis praslinko virš didelės Europos dalies. Vakarų vyriausybės ir aplinkosaugos organizacijos jau seniai reikalavo uždaryti Černobylį.

Trečiadienį L.Kučmos vyriausybė pažadino naujas viltis, kai nurodė parengti Černobylio uždarymo planus. Tačiau jau po kelių valandų buvo paaiškinta, kad tai tik parengtinis žingsnis tam atvejui, jeigu L.Kučma padarys "politinį sprendimą" uždaryti šią elektrinę.

"Mes neturime abejoti, kad ši elektrinė privalo būti uždaryta. Reaktoriai, kurie veikė Černobylyje, yra nesaugūs naudoti", ketvirtadienį sakė L.Kučma.

Po 1986 metų katastrofos buvo uždarytas dar vienas Černobylio reaktorius, o trečias nustojo veikęs po 1991 metais įvykusio gaisro. Tada liko veikti tik vienas reaktorius, kuris pernai buvo ilgai remontuojamas, bet po to vėl kelis kartus sutriko.

Ketvirtadienį dėl garo nuotėkio taip pat buvo sustabdytas vienas Lvovo AE blokas, pranešė ITAR-TASS. Teigiama, kad šis gedimas buvo nereikšmingas ir nekėlė grėsmės nei elektrinės darbuotojams, nei aplinkai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelyje stiprinamas saugumas, uždaromi keliai: ruošiamasi S. Pereso laidotuvėms (2)

Izraelyje stiprinamos saugumo pajėgos, uždaromi pagrindiniai keliai, ruošiantis penktadienį įvyksiančioms buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėms, į kurias turėtų atvykti daugybė pasaulio lyderių.

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (59)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (13)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.