Čečėnų sukilėliai bando išvengti aviacijos ir artilerijos atakų

Rusų kariuomenės štabas pranešė, kad sukilėlių dalinys ketvirtadienį bandė prasiveržti per rusų linijas netoli kalnuose esančio Chal Kilojaus kaimo, maždaug už 12 kilometrų į pietryčius nuo Šatojaus. Tačiau sukilėliai buvo atremti.

Vis dėlto kai vėlai ketvirtadienį vakare rusų kariuomenė bandė prisiartinti prie Šatojaus, ji pati buvo priversta sprukti, nes sukilėliai nuožmiai pasipriešino, pranešė kareiviai. Daugelis kareivių ir karininkų atrodė praradę kovinę dvasią ir pasakojo apie didelius nuostolius.

"Prisiartinti prie sukilėlių labai sunku, jie praradę viltį ir pasirengę žūti. Jie kas naktį puldinėja mūsų pozicijas, eidami į mirtį kaip kamikadzės", sakė kapitonas Aleksejus Storoženka.

"Interfax" ir rusų kariuomenės atstovai penktadienį pranešė, kad per sukilėlių pasalą netoli Šatojaus žuvo 33 rusų kareiviai. Tačiau karininkai pranešė, kad šie 33 kareiviai iš tiesų žuvo nuo rusų raketų.

Šatojus yra maždaug už 45 km į pietus nuo Grozno. Manoma, kad čia susitelkę maždaug 2 700 sukilėlių. Kariuomenė ketvirtadienį pranešė, kad jie susiskirstė į grupes po 15-80 kovotojų, kurios bando prasmukti į rusų kontroliuojamus rajonus Šiaurės Čečėnijoje arba prie pietinės sienos su Gruzija.

Vis dėlto net ir nedaugelis sukilėlių, įgudusių rengti partizanines atakas, gali padaryti didelių nuostolių skaičiumi pranašesnėms rusų pajėgoms.

"Dabar, kai čečėnai kalnuose, jie iššliauš iš Šatojaus ir smogs mums į nugarą, net jeigu pareigūnai praneš, jog karas baigėsi", nusiminęs kalbėjo leitenantas Aleksejus Rešetovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ispanijoje nuteisti mirtinos spūsties Madrido Arenoje kaltininkai (1)

Ispanijos teismas antradienį skyrė laisvės atėmimo bausmes penkiems vyrams, nuteistiems už mirtiną spūstį, kuri kilo jų organizuotoje Helovyno šventėje 2012 metais ir per kurią žuvo penkios jaunos moterys.

Buvęs Irano prezidentas nesieks sugrįžti

Buvęs Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas antradienį pranešė nedalyvausiąs kitų metų prezidento rinkimuose, paklausęs Irano aukščiausiojo lyderio patarimo, praneša žiniasklaida.

Taivane taifūnas kaip šapelius nešiojo pastato pastolius

Taivano centrinėje dalyje taifūno „Megi“ vėjai kaip šapelius nešiojo statomo pastato pastolius. Stichija šėlo antradienį, rugsėjo 27 dieną.

Th. May prasitarė, kada prasidės išstojimas iš ES (17)

„Tai bus kitų metų pradžioje“, sako Marvinas McGuinnessas apie Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės pareiškimą, skelbia „The Independent“.

JAV jaudinasi dėl vidaus veikėjų atakų (2)

Bombų sprogimai Niujorke ir Naujajame Džersyje, kaip ir išpuolis tą pačią dieną Minesotoje, atkreipia dėmesį į tai, kad vidaus veikėjų atakos, kurias įkvepia smurtinis ekstremizmas, kelia tokį patį pavojų Jungtinėms Valstijoms kaip ir teroristų režisuojamos atakos, sako JAV teritorinio saugumo vadovas.