Čečėnų kovotojai nebeišsiverš pro federalinių pajėgų pozicijas

 (2)
Kaip pranešė antradienį agentūrai "Interfax" jungtinės grupuotės štabo pareigūnai, šiuo metu pagrindinės čečėnų kovotojų pajėgos patikimai užblokuotos Argūno tarpukalnėje.

"Organizuoto didelių būrių prasiveržimo pro Rusijos kariuomenės pozicijas nebebus", pareiškė kariškiai. Jų žiniomis, tarp esančių respublikos pietuose 5 tūkst. kovotojų yra nemažai sužeistų ir sergančių. Štabo pareigūnai patvirtino, kad Čečėnijos kalnų rajonuose federalinės pajėgos daugiausia naudoja aviaciją ir artilerija, taip pat ir reaktyvinę, be to išlaipinami desantai strateginėse aukštumose.

Kalbėdami apie operatyvinę padėtį respublikos pietuose, kariškiai pažymėjo, kad mažos kovotojų grupės mėgina kalnų takais pereiti į Gruziją. Nemažai ekstremistų yra Itum Kalės gyvenvietėje. Štabo pareigūnų duomenimis, jie gali mėginti prasiveržti į Gruziją. Jiems į pagalbą gali ateiti kovotojai iš Gruzijos Achmeto rajono, kurių ten, žvalgybos duomenimis, yra apie 2 tūkst.

Tačiau, mano kariškiai, pagrindinės kovotojų pajėgos veršis į gretimas Ingušiją ir Dagestaną.

Tuo tarpu čečėnų šaltiniai praneša, kad tebevyksta susirėmimai pietiniuose respublikos rajonuose, kur federalinės pajėgos mėgina užimti pagrindines aukštumas Šarojaus rajone. Kovotojų duomenimis, viena priešakinių federalinių pajėgų grupuočių priartėjo prie Šaro Argūno gyvenvietės.

Kaip praneša čečėnų karinė vadovybė, Rusijos kariuomenė telkia savo pajėgas prie įvažiavimo į Argūno tarpukalnę, išlaipina desantus Itum kalės, Charsenojaus ir Šaro Argūno ruože.

Kovotojų daliniai užima gynybos pozicijas Argūno tarpukalnės gilumoje, siaurindami fronto liniją, pažymi separatistų štabo pareigūnai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpo akistata: prasidėjo viską lemiantys debatai

Niujorke vyksta dviejų kandidatų į JAV prezidento postą H. Clinton ir D. Trumpo dvikova. Pirmieji iš trijų suplanuotų JAV kandidatų televizijos debatų prasidėjo 21 val. vietos laiku (4 val. Lietuvos).

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.