Čečėnijos Vedeno rajonas gali tapti nauju įtampos židiniu

Rusijos karinė vadovybė mano, kad artimiausiu metu Čečėnijos Vedeno rajone gali atsirasti naujas įtampos židinys.
Kaip naujienų agentūrai "Interfax" sekmadienį teigė jungtinės federalinių pajėgų grupuotės Šiaurės Kaukaze štabo atstovai remdamiesi žvalgybos duomenimis, šiuo metu Vedeno rajone yra susitelkusios pagrindinės sukilėlių pajėgos, taip pat jų vadai - Aslanas Maschadovas, Šamilis Basajevas, Khattabas (Chatabas) ir kiti.

Čečėnų kovotojų būriai telkiasi Vedeno tarpukalnėje ir iš čia planuoja prasiveržimus tiek į pietus - Dagestano pusėn, tiek į šiaurę - į Čečėnijos lygumų rajonus.

Kariškių vertinimais, Vedeno rajone yra maždaug 1,5 tūkstančio kovotojų.

Informuodami apie esamą padėtį respublikoje, kariškiai pranešė, kad per praėjusią parą federalinė aviacija Čečėnijoje sudėtingomis oro sąlygomis atliko daugiau kaip 40 kovinių skrydžių. Daugiausia buvo puolamos sukilėlių pozicijos kalnuose - Argūno ir Vedeno tarpukalnėse.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Filipinų prezidentas prilygino save A. Hitleriui (2)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte palygino savo kovos su narkotikais kampaniją su Holokaustu ir sakė, kad išžudys tiek daug narkomanų, kiek Adolfas Hitleris išžudė žydų, praneša naujienų agentūra BBC.

H. Clinton: viena mano favoričių yra A. Merkel (10)

Demokratų kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton negaili pagyrų Vokietijos kanclerei Angelai Merkel. „Man patinka daug šalių vadovų, - pareiškė ji žurnalistams savo lėktuve. - Viena mano favoričių yra Angela Merkel, nes jis sunkiu metu buvo ypatinga ir stipri lyderė", praneša agentūra dpa.

Izraelio ir pasaulio lyderiai atsisveikina su buvusiu šalies prezidentu S. Peresu (3)

Izraelyje prasidėjo buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvių procesija. Garbės sargybos kariai išnešė Sh.Pereso karstą iš parlamento pastato ir įkėlė jį į automobilį. Jie taip pat palydėjo iki automobilio velionio eksprezidento artimuosius.

Maskvos slepiama tiesa rodo naują V. Putino kryptį (192)

Prezidentas Vladimiras Putinas sparčiai formuoja iš Rusijos valstybę už įstatymo ribų. Kaip viena iš penkių nuolatinių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių, Rusija yra prisiėmusi ypatingą atsakomybę gerbti tarptautinę teisę. Tačiau V. Putino elgesys Ukrainoje ir Sirijoje pažeidžia ne tik taisykles, kurių tikslas skatinti taiką, o ne konfliktą, bet paprasčiausią žmogišką padorumą.

Prancūzų naikintuvai pradės misiją prieš „Islamo valstybę“ papildyta  (11)

Prancūzų naikintuvai penktadienį pakilo iš lėktuvnešio „Charles de Gaulle“ ir pradėjo operaciją prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus Irako šiauriniame Mosulo mieste, pranešė vienas pareigūnas.