Čečėnijos pietuose slapstosi apie 2 tūkst. kovotojų

Čečėnijoje, Argūno tarpukalnėje, kovotojai kontroliuoja keturias gyvenvietes - Zonų, Siužių, Jaryšmadų ir Ulus Kerto kaimus.
Kaip ketvirtadienį pranešė jungtinės kariuomenės štabas, būtent čia yra pagrindinės kovotojų pajėgos. Iš viso, kariškių vertinimu, kalnuose Čečėnijos pietuose yra apie du tūkstančius kovotojų.

Štabo pareigūnai pažymėjo, kad Rusijos daliniai persekioja išsklaidytų kovotojų grupes, mėginančias prasiveržti į Gruziją ir Čečėnijos lygumas.

Praėjusią parą federalinės pajėgos sunaikino 49 kovotojus ir 24 paėmė į nelaisvę. Apieškant vietovę, paimta viena patranka ir 75 šaunamieji ginklai, surastas įvairių daiktų sandėlis.

Tuo tarpu separatistų vadovybė pareiškė ketvirtadienį, kad baigta "perdislokuoti kovotojų dalinius į Čečėnijos pietvakarių ir pietryčių rajonus".

Separatistų štabo duomenimis, mūšiai su federaline kariuomene vyksta prie Urus Martano rajono Saadi Chutoro kaimo, Nožai Jurto rajono Chidi Chutoro ir Džugurtų kaimų, prie Zonų ir Jaryšmardų kaimų Argūno tarpukalnėje.

Ketvirtadienio rytą čečėnų separatistų lyderis Aslanas Maschadovas interviu "Laisvės" radijui pareiškė, kad jis tebėra Čečėnijos teritorijoje. Į klausimą, kur jis yra dabar, A. Maschadovas atsakė: "Namie", turėdamas omenyje Čečėniją.

Separatistų lyderis pripažino, kad žuvo tik du žinomi lauko vadai - Chunkarpaša Israpilovas ir Aslambekas Ismailovas. Pastarasis vadovavo Grozno gynybai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

MH17 lainerio katastrofos tyrėjai paskelbė dviejų įrašytuose pokalbiuose girdimų rusų vardus (120)

Olandų prokurorai trečiadienį pirmą kartą per ilgą oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerio katastrofos tyrimą paskelbė dviejų rusakalbių vyrų vardus, tyrėjams nustačius, kad lėktuvą numušusi raketa buvo atvežta iš Rusijos.

Per metus D. Trumpo turtas sumažėjo 800 mln. dolerių (3)

„Dalis mano grožio yra ta, kad esu labai turtingas“, - kadaise sakė verslininkas ir Respublikonų partijos kandidatas rinkimuose į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas. Tačiau, remiantis žurnalo „Forbes“ duomenimis, jis yra daug mažiau turtingas nei buvo prieš vienerius metus, skelbia naujienų agentūra BBC.

Katalonijos lyderis žada 2017-ųjų rugsėjį organizuoti referendumą dėl nepriklausomybės (5)

Ispanijos šiaurės rytuose esančios Katalonijos vadovas trečiadienį pareiškė, kad 2017 metų rugsėjį organizuos referendumą dėl regiono nepriklausomybės.

MH17 tragedijos išvados išjudino Kremlių: pasipylė naujos versijos (591)

MH17 reiso lėktuvas buvo numuštas raketa, atgabenta iš Rusijos. Olandų tyrėjams paskelbus ataskaitą apie „Malaysia Airlines“ MH17 reiso lėktuvą, kuris 2014 m. buvo numuštas virš Rytų Ukrainos, Rusijos dezinformavimo aparatas ims dirbti visu pajėgumu, teigia CNN apžvalgininkas Markas Galeottas.

JAV Senatas panaikino B. Obamos veto dėl Rugsėjo 11-tosios aukų artimųjų galimybės paduoti į teismą Saudo Arabiją (6)

JAV Senatas trečiadienį didžiąją balsų dauguma panaikino prezidento Baracko Obamos veto teisės aktui, kuris leistų Rugsėjo 11-osios teroro aktų aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją.