Čečėnijos lyderius rusai sulygino su miško broliais

Tai pareiškė žurnalistams generalinio štabo viršininkas Anatolijus Kvašninas.

Pasak jo, specialiosios operacijos prieš kovotojų vadovus bus rengiamas "arba pagal Radujevo variantą, arba jie bus naikinami".

Kaip pareiškė A. Kvašninas, specialiųjų operacijų etapas - ilgas laikotarpis. Atsakydamas į klausimą, kiek jis gali trukti, A. Kvašninas pasiūlė prisiminti, kiek Baltijos respublikose po Antrojo pasaulio karo buvo gaudomi "miško broliai".

Pasak jo, šiuo metu "baigtos triuškinti ginkluotos gaujos, kurios buvo užėmusios konkrečius respublikos regionus". "Visą Čečėnijos teritoriją dabar kontroliuojame mes", pabrėžė A. Kvašninas.

Drauge jis pažymėjo, kad "visų daugiau kaip 400 gyvenviečių mes, žinoma, negalime kontroliuoti, bet galime bet kuriuo metu ten įeiti, jeigu kuriame nors rajonų kils ginkluotas pasipriešinimas". Pasak generolo, dabar svarbiausias uždavinys - ne "valyti" gyvenvietes, o ieškoti kovotojų, kurie nesudėjo ginklų. Pasak jo, per šias specialiąsias operacijas gali būti naudojamos ir karinės priemonės bei pajėgos.

A. Kvašninas griežtai paneigė spėliojimus, kad Salmaną Radujevą atidavė federalinei kariuomenei kiti kovotojų vadai mainais už galimybę Basajevui, Khattabui (Chatabui) ir Maschadovui išvažiuoti į užsienį.

"Tai gali kalbėti tie, kurie Rusijai linki bloga", sakė A. Kvašninas. Taip kalba specialiai tie, kurie nori, kad Rusijoje nebūtų stabilumo".

Pasak jo, S. Radujevą dabar mėginama vaizduoti spaudoje "kvaileliu". "Ir niekas neprimena, kad šis kvailelis padarė tiek blogybių", sakė A. Kvašninas.

Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kaip jis vertina laikinojo prezidento Vladimiro Putino idėją įvesti Čečėnijoje dvejiems metams tiesioginį prezidento valdymą, A. Kvašninas pareiškė, kad "tokie sprendimai priklausys nuo konkrečių įvykių raidos respublikoje".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Sulaikytas šaudynes JAV prekybos centre sukėlęs įtariamasis

Sulaikytas žmogus, kuris įtariamas dėl penktadienio nakties šaudynių Vašingtono valstijos prekybos centre, praneša BBC.

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (11)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (33)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.