Čečėnijos karas gali plėstis

Rusijos karas Čečėnijoje toli gražu nesibaigė ir gali išplisti į kitas Rusijos sritis arba Gruziją, pirmadienį pareiškė Vokietijos užsienio žvalgybos agentūra BND.
"Rusijai apskritai dar nėra įmanoma užbaigti šį konfliktą. Yra labai realus pavojus, kad konfliktas plėsis", sakė BND atstovė spaudai Lydia Rauscher (Lidija Raušer)

Pasak jos, regionas lieka nestabilus, ir BND netiki Rusijos teiginiais, kad ji netrukus užtikrins šio regiono saugumą.

Pirmame karo etape rusų kariuomenė sparčiai skverbėsi į Čečėnijos gilumą ir užėmė Grozną. Tačiau ji nesugebėjo išvyti sukilėlių iš jų bazių pietiniuose kalnuose ir padaryti galo pavojingoms pasaloms, kurias rengia sukilėliai.

Pasak atstovės, viena pavojingų galimybių yra ta, kad konfliktas gali persikelti už Čečėnijos ribų. Tačiau ji atsisakė prognozuoti, kada tai gali būti.

"Šiame regione negalima laiku prognozuoti įvykių", sakė L. Rauscher.

Praėjusį mėnesį BND vadovas Augustas Hanningas (Augustas Haningas) buvo nuvykęs į Čečėniją pamatyti padėties savo akimis. Jo kelionė Vokietijoje sukėlė aistringus ginčus. URM skundėsi, kad jai apie vizitą nebuvo pranešta iš anksto.

Praėjusią savaitę, kalbėdamas Bundestago parlamento kontrolės komisijos posėdyje, A. Hanningas apibūdino "nepagražintą padėtį", pranešė laikraštis "Die Welt am Sontag".

Kaip teigia laikraštis, "rusai iki šiol nekontroliuoja padėties Čečėnijos regione". Pranešimo autoriai mano, kad karas dar pavasarį gali išplisti į gretimus Rusijos Federacijos subjektus ir Gruziją.

Remiantis BND, Rusija turi Čečėnijoje apie 45 tūkst. karių, iš kurių kovos daliniuose tarnauja apie 20 tūkst. Trūkstant atsarginių, valdžia net negali pagal planą keisti karių specialiuosiuose daliniuose, kurie kariauja Čečėnijoje, rašo laikraštis.

A. Hanningas paneigė kaltinimus, neva į Vokietiją atvyksta pailsėti čečėnų separatistai, taip pat tai, kad sudėtinga chirurginė operacija dabar suimtam lauko vadui Salmanui Radujevui buvo padaryta Vokietijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Siurprizas: vyro į Atlanto vandenyną išmesta žinutė butelyje po daugelio metų grįžo jo dukrai (1)

Clintas Buffingtonas butelį su žinute viduje smėlyje aptiko dar 2011 metais. Terkse ir Kaikose tą dieną buvo apniukę, prisimena jis. Paplūdimyje voliojosi daugybė šiukšlių – „milijonai tuščių butelių“. Tas ypatingasis butelis atrodė kaip visi, tik gulėjo ant šono, pusiau užpustytas smėliu, rašo www.indy100.com.

Rusija pašalinta iš JT žmogaus teisių tarybos (39)

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai reiškia, kad Rusijos nebus tarp 14 tarybos narių.

Tarptautinėje arenoje skeltas antausis Rusijai (364)

Penktadienį Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja balsuodama pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai vertinama, kaip tarptautinės bendruomenės antausis Rusijai.

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (82)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus (5)

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.