Čečėnijos kalnuose tebevyksta mūšiai

Kalnų rajonuose Čečėnijos pietuose tebevyksta federalinių pajėgų ir čečėnų separatistų mūšiai.
Kaip pranešė ketvirtadienį Jungtinės federalinių pajėgų grupuotės Šiaurės Kaukaze štabas, bombarduojamos ir apšaudomos raketomis kovotojų bazės Argūno ir Vedeno tarpukalnėse. Itum Kalės ir Duba Jurto apylinkėse vyksta mūšiai dėl strategiškai svarbių aukštumų.

Federalinė kariuomenė apsupo Argūno tarpukalnę iš šiaurės ir pietų, bet užblokuoti tik pagrindiniai keliai. Pagrindinės kovotojų pajėgos sutelktos Šatojaus rajone, kur federalinės pajėgos tęsia kovos su terorizmu operaciją. VRM kariuomenė ieško čečėnų kovotojų 12 gyvenviečių ruože nuo Orechovo iki Alchazarovo.

Štabo duomenimis, Grozne dirba daugiau kaip 500 išminuotojų, griaunami aukšti pastatai, kurių neįmanoma atstatyti.

Penktadienį planuojama uždaryti Grozną, kad niekas į miestą neįeitų ir neišeitų iš jo. Tuo siekiama neleisti kovotojams patekti į miestą, apsimetus taikiais gyventojais, ir rengti ten teroro aktus.

Nazranė, vasario 17 d. ("Interfax"-BNS). Tuo tarpu Čečėnų šaltiniai praneša, kad federalinės pajėgos telkia papildomus dalinius prie įėjimo į Argūno tarpukalnę, drauge aktyviai skverbdamosi į Vaštaro upės tarpeklį.

Šių šaltinių teigimu, federalinės pajėgos stiprinamos ir prie Elistanžo gyvenvietės. Šiame ruože nuo trečiadienio vyksta poziciniai mūšiai.

Separatistų pajėgų štabas pranešė, kad trečiadienio vakarą viename pietinių Čečėnijos rajonų įvyko čečėnų vadų pasitarimas, kuriam pirmininkavo Aslanas Maschadovas. Jo teigimu, tarp pasitarimo dalyvių buvo Vacha Arsanovas ir Šamilis Basajevas, kuris neseniai buvo sunkiai sužeistas, kai traukėsi iš Grozno. Pasitarimas buvo uždaras.

Tuo tarpu federalinės karinės vadovybės atstovai neseniai pranešė turį duomenų, kad V. Arsanovas žuvo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (5)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.

Belgija: policija sulaikė nužudyto džihadisto seserį (1)

Belgijoje buvo suimta pernai metais per antiteroristinį reidą nužudyto džihadisto sesuo, jai pareikšti kaltinimai teroristine veikla. Pirmadienį tai pranešė prokuroras, skelbia naujienų agentūra AFP.

Konfliktas Sirijoje: negalime būti tikri, ką remiame ir ką bombarduojame (44)

Šių metų pradžioje „Islamo valstybės“ kovotojai artėjo prie Deir Ezoro miesto ir atrodė, kad tuoj prasidės šturmas, leidinyje „The Spectator“ rašo BBC žurnalistas Paulas Woodas. Deir Ezoras atsilaikė, tačiau 100 000 apsuptyje atsidūrusių jo gyventojų gyvena pusbadžiu, palaikomi tik režimo, Rusijos ir Jungtinių Tautų siuntomis, kurios numetamos iš lėktuvų.

M. Draghi: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES neturi kelti grėsmės Europos rinkos vientisumui

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neturi kelti grėsmės bendros Europos rinkos vientisumui, pirmadienį pareiškė Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi, kalbėdamas Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos (ECON) komitete.

Hiustone parduotuvių rajone šaudęs vyras negyvas, sužeisti 9 žmonės (2)

Teksaso valstijos Hjustono mieste pirmadienio rytą per šaudymą parduotuvių rajone sužeisti devyni žmonės, vieno būklė kritiška, pranešė pareigūnai.