Čečėnijos delegacija atvyko į JAV su taikos planu

Čečėnijos užsienio reikalų ministras Iljasas Achmadovas pristatė planą tą pačią dieną, kai Rusijos karinė vadovybė paskelbė sustiprinusi aviacijos puolimą pietų Čečėnijoje.

Maskva anksčiau atmesdavo raginimus susitarti dėl taikos. Rusijos valdžia teigia, kad prezidentas Aslanas Maschadovas nekontroliuoja maištininkų grupių, o patį prezidentą siūlo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą nepriklausomybės paskelbimą.

Čečėnijos atstovai pirmiausia siūlo skelbti paliaubas, kurias prižiūrėtų Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija, Europos Taryba, Jungtinės Tautos ir NVS. Planas taip pat numato įkurti laikiną vykdomosios valdžios komitetą, kuriame dirbtų Čečėnijos, Rusijos ir Europos pareigūnai.

Antrojoje plano dalyje siūloma abiem šalims neperžengti savo kontroliuojamos teritorijos ribų ir pradėti taikos derybas, kurioms tarpininkautų ESBO ir Europos Taryba. Čečėnų vyriausybė taip pat ragina imtis tarptautinio karo nusikaltimų, įvykdytų per abu Čečėnijos karus, tyrimo.

"Kviečiame Jungtines Valstijas ir tarptautinę bendruomenę padėti mums užbaigti karo veiksmus", sakoma plane, kurį pasirašė UR ministras I. Achmadovas.

I. Achmadovas išdalijo taikos plano kopijas spaudos konferencijoje. Rusijos pareigūnams šis dokumentas kol kas neįteiktas.

Čečėnijos ministras sakė prieš dvi dienas prašęs susitikimo su Valstybės departamento pareigūnais, nes tikisi, kad jie stipriau paragins Rusiją pradėti derybas.

Valstybės departamento pareigūnai pranešė kol kas nenusprendę dėl susitikimo su Čečėnijos delegacija, tačiau perspėjo, kad Vašingtonas nesiims tarpininko vaidmens.

Vis dėlto JAV pareigūnai pareiškė, kad abi šalys "privalo užmegzti dialogą ir išspręsti konfliktą taikiai, be karinių priemonių".

Anksčiau įvykęs Valstybės departamento ir Čečėnijos parlamento pirmininko pavaduotojo susitikimas sukėlė Maskvos įsiūtį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kova Alepe intensyvėja (43)

Stebėtojų ir sukilėlių grupių teigimu, sekmadienį suintensyvėjo kova dėl Alepo miesto Sirijos šiaurėje: suaktyvėjo antskrydžiai, puolimai ant žemės ir šūviai artilerijos pabūklais, praneša „Reuters“.

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (27)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (6)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (12)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (16)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.