Čečėnijoje sunaikinta dar apie 1000 kovotojų

 (1)
Grupuotės vadovybės duomenimis, dabar Čečėnijoje yra apie 5 tūkst. kovotojų. Tačiau jie nerengia organizuoto pasipriešinimo.

Kovotojų formuotės išsklaidytos į 10-15 žmonių grupes. Generalinio štabo viršininko Anatolijaus Kvašnino žiniomis, didelei, maždaug 1,5 tūkst. kovotojų grupei vadovauja lauko vadai Šamilis Basajevas ir Khattabas (Chatabas).

G. Troševas taip pat pranešė, kad Vedeno rajone Čečėnijos ir Dagestano pasienyje Rusijos armijos žvalgyba aptiko ant vieno ežerų ledo kovotojų įrengtą aerodromą, kurį sunaikino artilerija.

Pasak jo, žvalgybos duomenimis, aerodromas buvo parengtas priimti lengvą sportinį lėktuvą, kuriuo, kaip spėjama, Šamilis Basajevas ir Khattabas ketino išvykti iš Čečėnijos. Tuo tarpu kaip pirmadienį interviu agentūrai "Interfax" Maskvoje pareiškė Rusijos gynybos ministras Igoris Sergejevas, jokio partizanų karo Čečėnijoje nėra, yra tik kovotojų išpuolių.

Drauge, pasak jo, po pastaruoju metu kovotojų surengtų išpuolių prieš federalines pajėgas Čečėnijoje, keičiasi Rusijos kariuomenės taktika. Išsamiau šios taktikos ministras neapibūdino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (29)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (25)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (4)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (53)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.