Čečėnijoje kovotojai keičia taktiką

Čečėnų ginkluotos formuotės ketina pakeisti kovos veiksmų prieš federalines pajėgas taktiką.
Kaip pranešė jungtinės federalinių pajėgų grupuotės Šiaurės Kaukaze štabo pareigūnai, svarbiausias uždavinys, kurį kovotojams iškėlė jų vadovybė, - išeiti iš kovos veiksmų zonos Čečėnijos pietuose.

Štabo pareigūnų duomenimis, šią užduotį čečėnų formuotės ketina atlikti lygiagrečiai trimis kryptimis. Dalis kovotojų mėgins sugrįžti į respublikos lygumas ir ten stengtis destabilizuoti padėtį teroro aktais prieš federalinės ir vietos valdžios institucijas.

Pagrindinės kovotojų pajėgos sieks prasiveržti pro administracinę Čečėnijos sieną į gretimas respublikas - Dagestaną ir Ingušiją.

Štabo pareigūnai mano, jog iki pagrindinių kovotojų pajėgų išsiveržimo iš Argūno tarpukalnės, pavieniai būriai ir grupės nuo 20 iki 100 žmonių aktyviai priešinsis federalinių pajėgų daliniams.

Štabo pareigūnai pranešė, kad, įvairiais vertinimais, Argūno tarpukalnėje vis dar yra apie 2 tūkst. kovotojų. Iš viso neteisėtose ginkluotose formuotėse Čečėnijoje šiuo metu gali būti apie 7 tūkst. žmonių, mano Rusijos kariškiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Turistams Turkijoje – perspėjimas iš JAV (4)

JAV konsulatas Turkijos Adanos mieste perspėja dėl galimų išpuolių prieš amerikiečių tinklų viešbučius populiariame kurorte, informuoja agentūra AFP.

Ekspertai įvertino pirmuosius JAV prezidento rinkimų debatus: kai kas valstybinio egzamino neišlaikė (300)

Lietuvoje debatai buvo stebimi ir viešai: nors jie prasidėjo 4 valandą ryto Lietuvos laiku ir truko devyniasdešimt minučių, viename iš sostinės barų susirinko gerokai per 100 žmonių, kurie sekė kiekvieną Donaldo Trumpo bei Hillary Clinton sakinį. Pasauliniu mastu šis įvykis sutraukė šimtus milijonų žiūrovų.

Kolumbijos vyriausybė pasirašė istorinę taikos sutartį su FARC sukilėliais (1)

Kolumbijos marksistų sukilėlių grupuotė FARC pirmadienį pasirašė istorinę taikos sutartį su vyriausybe ir atsiprašė dėl nesuskaičiuojamos daugybės gyvybių, kurias nusinešė pusę šimtmečio šalį krėtęs pilietinis karas.

Mirė Lietuvoje gimęs ir Holokaustą išgyvenęs žydų „keršytojas" (38)

Holokaustą išgyvenęs Josephas Harmatzas, vadovavęs ryžtingiausiam žydų mėginimui atkeršyti savo buvusiems kankintojams naciams, mirė būdamas 91 metų.

Baigėsi pirmoji karšta H. Clinton ir D. Trumpo akistata: kandidatai svaidėsi žaibais atnaujinta 08:05 (110)

JAV demokratė Hillary Clinton ir respublikonas Donaldas Trumpas pirmadienį kalbėjo pakeltu tonu ir svaidėsi įžeidimais per ugningus prezidento rinkimų kampanijos debatus, agresyviai stumdami savo liniją dešimčių milijonų amerikiečių rinkėjų akivaizdoje.