Čečėnai tvirtina, jog vagonuose - civilių palaikai

Kaip šeštadienį naujienų agentūrai "Interfax" teigė A. Ch. Kadyrovas, vagonai į Grozną 1999 metų pavasarį buvo atvežti iš Rostovo, kur pirmiau jie buvo siunčiami atpažinimui.

Pasak muftijaus, pasibaigus 1994-1996 metų konfliktui, Čečėnijoje buvo įkurtas dingusiųjų paieškos komitetas. "Šio komiteto atstovai į Čečėniją iš pradžių atveždavo po 10-20 kūnų, o vėliau iš Rostovo buvo atgabenti šie vagonai su palaikais. Prie jų ateidavo žmonės, atpažindavo savo giminaičius ir juos pasiimdavo", teigė muftijus.

Pasak jo, likusius kūnus reikėjo atpažinti, tačiau tokiai procedūrai tuometinė Čečėnijos valdžia neturėjo lėšų. "Tada prasidėjo įvykiai Dagestane, o vėliau ir naujas karas Čečėnijoje", teigė A. Ch. Kadyrovas.

Tuo tarpu penktadienio vakarą Rusijos prezidento padėjėjo Sergejaus Jastržembskio kanceliarijos atstovai "Interfax" teigė, jog Grozne aptikti vagonai su daugiau kaip 150 žmonių palaikais ten buvo remiantis 1997 metais pasiektais susitarimais su tuometine Čečėnijos valdžia.

Pagal susitarimus, Čečėnijos teritorijoje žuvusių Rusijos karių kūnai tolesniam atpažinimui turėjo būti perduodami Šiaurės Kaukazo karinės apygardos specialiajai laboratorijai. Tam į Grozną buvo nusiųsti keturi vagonai-šaldytuvai ir aptarnaujantis personalas - teismo medicinos ekspertai iš Šiaurės Kaukazo karinės apygardos 124-sios teismo medicinos laboratorijos, įsikūrusios Rostove prie Dono.

S. Jastržembskio kanceliarijos duomenimis, darbų metu buvo ekshumuota 200 neatpažintų kūnų. Tarp jų, 15 kūnų su Rusijos karinių pajėgų orientaciniais ženklais, aštuoni kurių buvo perduoti 124-jai laboratorijai. Pasak kanceliarijos atstovų, 1999 metų žiemą darbą nutraukė Čečėnijos pusė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Švedijoje per ginkluotą išpuolį sužeisti keturi žmonės

Švedijos pietiniame Malmės mieste keturi žmonės buvo sužeisti, iš jų vienas – kritiškai, per sekmadienio vakarą įvykdytą išpuolį, kai motoroleriais važiuojantys užpuolikai apšaudė vieną automobilį miesto centre, pranešė policija.

„Philippine Airlines“ laineris dėl incidento buvo privertas grįžti į oro uostą

Oro bendrovės „Philippine Airlines“ (PAL) laineris pirmadienį buvo priverstas grįžti į oro uostą, kai praėjus kelioms minutėms nuo skrydžio į Japoniją pradžios iš vienos ventiliacijos angos į pilotų kabiną pradėjo veržtis dūmai, pranešė aviacijos pareigūnai.

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose (5)

Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

Po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (12)

Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine (4)

JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.