Čečėnai teigia nužudę 9 omonininkus

Čečėnų sukilėlių tinklalapyje trečiadienį paskelbta, kad partizanai nužudė 9 rusų ypatingosios paskirties milicijos būrio OMON pareigūnus, nes Maskva atsisakė juos iškeisti.
Čečėnų kovotojai Maskvai grasino, kad 9 milicininkai bus nužudyti, jei iki 8 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku jiems nebus perduotas armijos vadas, kaltinamas žmogžudyste ir čečėnės išžaginimu. Rusų pareigūnai abejojo, ar 9 milicininkai ir iki to laiko buvo gyvi.

"Belaisviai iš OMON Permės padalinio nužudyti šiandien, 8 val. Čečėnų pusė gali iškeisti jų kūnus į sužeistą mudžahidą", čečėnų vadus citavo "Kavkaz.org".

"Kremlius atsisakė iškeisti 9 OMON narius į sadistą pulkininką Budanovą", rašoma tinklalapyje.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) atsisakė komentuoti šiuos pranešimus. Su vidaus reikalų ministerijos pareigūnais kol kas nepavyko susisiekti.

Sukilėlių teigimu, 9 omonininkai į nelaisvę buvo paimti praėjusią savaitę, kai pateko į partizanų pasalą Čečėnijos pietuose, prie Žani Vedeno. Per kilusį susirėmimą žuvo 43 kariai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kaip amerikiečiai renka prezidentą?

Abu JAV kandidatai turi pagrindo netikėti nacionalinėmis apklausomis – mat balsai skaičiuojami atskirose valstijose. Nugalėtoją nulemia sudėtinga sistema, kurios tikslas – sumažinti įtakos skirtumus tarp didesnių ir mažesnių valstijų. Nustačiusios laimėtoją, valstijos deleguoja rinkikus į kolegiją, kuri ir nulemia laimėtoją šalies mastu.

Sirijoje per aviacijos smūgius mokykloje žuvo 22 vaikai (59)

Aviacijos smūgiai, kurių taikiniu tapo viena mokykla Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje Idlibo provincijoje žuvo 22 vaikai ir šeši mokytojai, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų vaikų teisių agentūra UNICEF.

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (41)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (23)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės (2)

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.