Čečėnai prašo tarptautinės paramos

Šalių pasirinkimą kreipimuisi Čečėnijos atstovai paaiškino tuo, kad Baltijos šalių, Lenkijos ir Ukrainos tautos "pačios patyrė imperialistinės Rusijos smurtą".

"Okupuotose Čečėnijos Respublikos Ičkerijos teritorijose, taip pat Dagestane ir Ingušijoje grobikai iš Rusijos suima čečėnus, tarp jų - moteris ir nepilnamečius jaunuolius, juos uždaro į filtravimo stovyklas, kur jie kankinami ir mušami, o daugelis dingsta be pėdsakų", sakoma kreipimesi, kurį pasirašė Čečėnijos Respublikos Ičkerijos įgaliotinis Saidas Hasanas Abumuslimovas, tiriantis nusikaltimus čečėnų ir kitoms Kaukazo tautoms. Kreipimąsi išplatino antradienį pročečėniška agentūra "Kavkaz-Centr".

"Itin didelį nerimą kelia Grozno taikių gyventojų likimas. Šiame mieste Rusijos kariuomenė plėšikauja, kankina taikius gyventojus ir iš jų tyčiojasi", sakoma kreipimesi.

S. H. Abumuslimovas taip pat pažymi, kad daugeliu atvejų aukų giminės nesiryžta kreiptis į tarptautines teisių gynimo organizacijas, nes būgštauja, kad suimtųjų ir uždarytųjų į filtravimo stovyklas padėtis tik pablogės.

"Prašau Jus dėti pastangas, kad į Rusijos okupuotas Čečėnijos Respublikos Ičkerijos teritorijas būtų atsiųsti tarptautiniai stebėtojai ir jose būtų sudarytos nuolatinės misijos, kol visiškai baigsis Čečėnijos ir Rusijos karas ir bus sureguliuoti jų tarpusavio santykiai tarptautinės teisės pagrindu", sakoma kreipimesi į Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Maskvos slepiama tiesa rodo naują V. Putino kryptį

Prezidentas Vladimiras Putinas sparčiai formuoja iš Rusijos valstybę už įstatymo ribų. Kaip viena iš penkių nuolatinių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių, Rusija yra prisiėmusi ypatingą atsakomybę gerbti tarptautinę teisę. Tačiau V. Putino elgesys Ukrainoje ir Sirijoje pažeidžia ne tik taisykles, kurių tikslas skatinti taiką, o ne konfliktą, bet paprasčiausią žmogišką padorumą.

Prancūzų naikintuvai pradės misiją prieš „Islamo valstybę“

Prancūzų naikintuvai penktadienį pakilo iš lėktuvnešio „Charles de Gaulle“ ir pradėjo operaciją prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus Irako šiauriniame Mosulo mieste, pranešė vienas pareigūnas.

Saudo Arabija įspėjo JAV dėl Kongreso sprendimo (7)

Saudo Arabija ketvirtadienį įspėjo apie „katastrofiškas pasekmes“, kurių gali sukelti Jungtinių Valstijų įstatymas, atveriantis kelią 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių aukų artimiesiems paduoti karalystę į teismą.

Gyventojų parama mirties bausmei JAV – istoriškai maža

JAV gyventojų parama mirties bausmei šiuo metu yra mažiausia per pastaruosius dešimtmečius, praneša agentūra dpa.

B. Obama ir A. Merkel griežtai sukritikavo Rusijos veiksmus Sirijoje (240)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel barbariškais vadina Rusijos ir Sirijos vyriausybės lėktuvų antskrydžius Alepo mieste.