Čečėnai praneša apie dar vieną išpuolį prieš Rusijos karinę koloną

 (6)
Tuo tarpu Rusijos lėktuvai bombardavo sukilėlių bazes pietiniuose kalnuose.

Sukilėlių atstovas spaudai Movladis Udugovas pareiškė, kad Čečėnijos sostinės Grozno pakraštyje sukilėliai surengė pasalą rusų vilkstinei. Rusijos pajėgos yra užėmusios Grozną jau nuo vasario mėnesio pradžios.

Groznas yra beveik visiškai sugriautas po rusų bombardavimų, artilerijos apšaudymų ir savaites trukusių mūšių. Nuo vasario mėnesio Grozne pasitaikydavo nedidelių šaudymų, ir tik prieš kelias savaites priemiestyje buvo surengta dar viena kruvina pasala.

Pasak M. Udugovo, į šią pasalą pateko 10-ies mašinų, šarvuotų automobilių ir sunkvežimių kolona. Iš pradžių sprogo sukilėlių padėta bomba, o po to maždaug 70 kovotojų atvėrė ugnį. Žuvo 15 rusų karių, taip pat sunaikinti trys šarvuoti automobiliai ir sunkvežimis, sakė M. Udugovas.

Rusijos kariuomenės atstovų komentarų gauti nepavyko. Pasak "Reuters", abi kare dalyvaujančios pusės linkusios padidinti savo priešų nuostolius.

Sukilėliai jau anksčiau surengė kelias pasalas Rusijos kariuomenei. Tokiu būdu, kovos veiksmai neapsiriboja pietiniais kalnais, kur sukilėliams teko bėgti iš užimto Grozno.

Išrinktasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pažadėjo, jog kariuomenė atkeršys už pastaruosius sukilėlių padarytus nuostolius.

Naujienų agentūra RIA praneša, kad per pastarąsias 24 valandas rusų lėktuvai surengė 10 antskrydžių prieš sukilėlių bazes. Joms buvo smogta pietiniuose Čečėnijos rajonuose.

Siekiant užkirsti kelią sukilėlių antpuoliams, buvo sustiprinta apsauga, pranešė pagrindinės Čečėnijoje kovojančios 58-osios armijos vadas Vladimiras Šamanovas.

"Nelaimei, operatyvinė situacija pablogėjo. Banditai bando rengti puldinėjimus, persirengę civiliais", sakė jis kariuomenės laikraščiui "Krasnaja Zvezda".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (24)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (73)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (56)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (169)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.