Čečėnai ketina atkovoti Grozną

Į klausimą, kiek kovotojų dabar yra Grozne, A. Maschadovas atsakė, kad, galimas dalykas, yra kelios nedidelės grupės, kurios nenori pasitraukti.

Dabar, pranešė Čečėnijos prezidentas, "mūsų pajėgos pasitraukė į kalnus. Nacionalinės gvardijos, prezidento gvardijos ir Saugumo ministerijos pajėgų dalys - geriausios dalys, tvarkingai pasitraukė į iš anksto parengtą vietą.

Pagrindinė 2 tūkst. žmonių grupė pasitraukė be nuostolių. Kita grupė - 300-400 žmonių, kuriems vadovavo Aslambekas Ismailovas ir Chunkarpaša Israpilovas, pateko į minų lauką ir patyrė nuostolių. Pagrindinė mūsų pajėgų dalis iš miesto išėjo be nuostolių ir dabar yra patikimoje vietoje... Mer pereiname į partizanų karą. Mes išlaikysime savo pozicijas Argūno upės slėnyje", sakė A. Maschadovas.

Čečėnijos prezidentas patvirtino, kad A. Ismailovas ir Ch. Israpilovas žuvo, o Šamilis Basajevas sunkiai sužeistas.

Atsakydmas į klausimą apie "Laisvės" radijo Andrejaus Babickio likimą, A. Maschadovas pareiškė nežinąs, kur jis yra.

"Jeigu jis būtų su mumis, mes galėtume garantuoti jo saugumą", pridūrė Čečėnijos prezidentas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (4)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (2)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (6)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (384)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.