Čečėnai "filtravimo stovyklose" kankinami ir prievartaujami

 (2)
Organizacija rėmėsi duomenimis, gautais iš kelių buvusių Černokozovo stovyklos belaisvių.

Ši įtakinga nevyriausybinė institucija savo tinklalapyje internete taip pat paskelbė, kad pastarosiomis savaitėmis rusų pajėgos sulaikė šimtus civilių čečėnų, daugiausia vyrų, ir išreiškė susirūpinimą dėl jų likimo.

"Tai, kas vyksta šiose filtravimo stovyklose, yra nenusakoma", pareiškė ŽTS Europos ir Vidurinės Azijos skyriaus direktorė Holly Cartner (Holi Kartner).

Trys buvę belaisviai sausio viduryje buvo sulaikyti prie įvairių Čečėnijoje įrengtų kontrolės postų.

Organizacijai 21 metų Isa (vardas netikras) pranešė, kad sausio 17 dieną jis su dešimčia kitų belaisvių buvo sunkvežimiu nuvežtas į Černokozovo stovyklą, esančią netoli Grozno. Išlipus iš mašinos, juos privertė bėgti koridoriumi, kuriame stovėjo apsauginiai su guminėmis lazdomis.

"Maždaug 15 ar 20 kareivių stovėjo dviem eilėmis su guminėmis lazdomis... Kai bėgau koridoriumi, kareiviai mušė mane lazda".

Kiti du ŽTS apklausti vyrai patyrė tokį patį išbandymą. Be to, buvo atimti jų drabužiai ir vertingi daiktai.

Visi trys pasakojo, kad per pakartotinas apklausas stovyklos pareigūnai juos kankino.

Akmedas (vardas netikras), kuriam 24-eri, pareiškė: "kiekvieną kartą, kai eidavome į tardymo kambarį arba būdavome iškviečiami kokiu nors kitu tikslu, mus mušė. Sargybiniai dėvėjo kaukes ir neleido žiūrėti jiems į akis".

Visi trys taip pat pasakojo apie prievartavimus. Vaha smulkiai nupasakojo du stovykloje įvykusius išprievartavimo atvejus.

Vaha taip pat pasakojo, kad stovykloje buvo prievartaujami vyrai. "Jie iškvietė vieną vyrą iš kameros. Po to kareiviai liepė jam nusirengti. Jam kažką padarė - aktas, kokį atlieka pedofilai, sodomija. Kai visa tai įvyko, auka pasakė - "jūs mane nužudėte".

Sausio pabaigoje arba vasario pradžioje šie trys liudininkai buvo paleisti, kai giminės davė stovyklos viršininkams nuo tūkstančio iki keturių tūkstančių rublių (apytikriai 160-640 litų) kyšius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ispanijoje nuteisti mirtinos spūsties Madrido Arenoje kaltininkai (1)

Ispanijos teismas antradienį skyrė laisvės atėmimo bausmes penkiems vyrams, nuteistiems už mirtiną spūstį, kuri kilo jų organizuotoje Helovyno šventėje 2012 metais ir per kurią žuvo penkios jaunos moterys.

Buvęs Irano prezidentas nesieks sugrįžti

Buvęs Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas antradienį pranešė nedalyvausiąs kitų metų prezidento rinkimuose, paklausęs Irano aukščiausiojo lyderio patarimo, praneša žiniasklaida.

Taivane taifūnas kaip šapelius nešiojo pastato pastolius

Taivano centrinėje dalyje taifūno „Megi“ vėjai kaip šapelius nešiojo statomo pastato pastolius. Stichija šėlo antradienį, rugsėjo 27 dieną.

Th. May prasitarė, kada prasidės išstojimas iš ES (17)

„Tai bus kitų metų pradžioje“, sako Marvinas McGuinnessas apie Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės pareiškimą, skelbia „The Independent“.

JAV jaudinasi dėl vidaus veikėjų atakų (2)

Bombų sprogimai Niujorke ir Naujajame Džersyje, kaip ir išpuolis tą pačią dieną Minesotoje, atkreipia dėmesį į tai, kad vidaus veikėjų atakos, kurias įkvepia smurtinis ekstremizmas, kelia tokį patį pavojų Jungtinėms Valstijoms kaip ir teroristų režisuojamos atakos, sako JAV teritorinio saugumo vadovas.