Buvusio Slovakijos premjero rėmėjai išėjo į gatves

Šimtai buvusio Slovakijos premjero Vladimiro Mečiaro rėmėjų Didįjį penktadienį išėjo į Bratislavos gatves, protestuodami prieš jo sulaikymą.
Pasak "Reuters" korespondento, susirinko apie 2,5 tūkst. žmonių, demonstracija vyko taikiai.

Kai kurie protestuotojai skandavo šūkius, prilygindami vyriausybę nacių Gestapui, kiti nešė plakatus, smerkiančius dabartinę Mikulo Dzurindos vyriausybę.

Paties V. Mečiaro minioje nebuvo. Tačiau keli V. Mečiaro "Judėjimo už demokratinę Slovakiją" (HZDS) lyderiai demonstracijoje sakė emocingas kalbas.

"Likus vos kelioms dienoms iki Jėzaus Kristaus nukryžiavimo metinių, jie įsiveržė į jo namus. Tai buvo valstybinio terorizmo aktas", kalbėjo judėjimo pirmininko pavaduotojas Dušanas Jarjabekas.

Ketvirtadienį V. Mečiaras buvo apkaltintas valdžios įgaliojimų viršijimu ir sukčiavimu, o tai gresia nuo 3 iki 10 metų kalėjimo.

Pateikus kaltinimus, buvęs premjeras netrukus buvo išleistas iš areštinės.

V. Mečiaro politiką Vakarai ilgai laikė pavojinga Slovakijos demokratijai. 1998 metais jis pralaimėjo rinkimus koalicijai, žadėjusiai nenaudoti autoritarinio valdymo būdų, kurti ryšius su Europos Sąjunga ir išaiškinti kelis V. Mečiaro valdymo metų skandalus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Sacharovo premijos laureatė: ši premija – nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimas

Irakietė Nadia Murad, grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvėje daug mėnesių išbuvusi jezidų gynėja, ketvirtadienį Sacharovo žmogaus teisių premiją pavadino džihadistų vykdomo „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimu“.

Nairobyje prie JAV ambasados nušautas pareigūną sužeidęs vyras

Nairobyje prie Jungtinių Valstijų ambasados ketvirtadienį Kenijos policijos pareigūnai nušovė asmenį, peiliu subadžiusį kitą pareigūną, pranešė policija.

V. Putinas isterija vadina kaltinimus dėl kišimosi į JAV rinkimus (20)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pavadino „isterija“ kaltinimus, kad Rusija mėgino įsikišti į JAV prezidento rinkimus, įsibraudama į Amerikos politinių įstaigų serverius.

Londono metro važinės ginkluoti policijos pareigūnai (3)

Londono metro traukiniais pirmą kartą nuo 2005 metų liepos 7 d. teroro išpuolių važinės ginkluoti policijos pareigūnai. Taip bus siekiama patikinti visuomenę, kad imamasi saugumo priemonių dėl potencialios teroro išpuolių grėsmės.

JAV keturi vagys pavogė 200 moliūgų (3)

Naujajame Džersyje iš vienai šeimai priklausančio ūkio keturi vagys pavogė 200 moliūgų.