Buvę aukšti Azerbaidžano vyriausybės pareigūnai, spalį suimti apkaltinus mėginimu įvykdyti valstybės perversmą, nacionalinės televizijos eteryje prisipažino nusikaltę ir prašė šalies gyventojų jiems atleisti.
Azerbaidžano politikai ir ekspertai būgštauja, kad po buvusių ministrų viešo atgailavimo, nuskambėjusio likus kelioms dienoms iki parlamento rinkimų, šalyje gali kilti nauja areštų banga - valdininkų, kurių lojalumu valdžia abejoja, netrūksta.

Televizijos kanalai vėlų lapkričio 1-osios vakarą parodė Nacionalinio saugumo ministerijos nufilmuotą siužetą apie buvusių sveikatos apsaugos ir finansų ministrų, taip pat buvusių prezidento reikalų valdytojo ir valstybinės kompanijos "Azerchimija" vadovo "atgailą".

Šie valdininkai prisipažino rėmę opozicinės Demokratų partijos lyderį, buvusį parlamento pirmininką Rasulą Gulijevą, kurio mėginimas spalio 17 dieną grįžti iš emigracijos sutapo su masiniais areštais Baku. "Aš norėjau suteikti Gulijevui bet kokią paramą ir duodavau tam pinigų", - sakė buvęs prezidento reikalų valdytojas Akifas Muradverdijevas.

Buvęs "Azerchimija" vadovas Fikretas Sadychovas, kuris atrodė didžiai sutrikęs, taip pat prisipažino finansavęs opoziciją, bet sakė nenorėjęs, kad R.Gulijevas atvažiuotų, nes suprato, jog bus areštuotas. "Aš patekau į spąstus ir padariau politinę klaidą", - sakė F.Sadychovas.

Buvęs sveikatos ministras Ali Insanovas taip pat prisipažino padaręs antikonstitucinių veiksmų ir atgailavo prezidentui Ilchamui Alijevui adresuotame laiške.

Tarp atgailaujančiųjų nebuvo šioje byloje figūruojančių suimtų buvusio ekonomikos plėtros ministro Farchado Alijevo ir jo brolio Rafiko, vadovavusio didžiausiai privačiai naftos kompanijai "Azpetrol", taip pat spalio pabaigoje suimto buvusio Mokslų Akademijos prezidento 72 metų Eldaro Salajevo, draugavusio su R.Gulijevu.

Nacionalinio saugumo ministerija kartu su kitomis teisėsaugos institucijomis pranešė, jog suimta apie 12 žmonių, kaltinamų bandymu jėga užgrobti valdžią.

Tokia viešo atgailavimo praktika autoritarinių režimų šalyse ne nauja. Pavyzdžiui, Turkmėnijos valdžia po nepavykusio bandymo pasikėsinti į šalies prezidentą taip pat viešai parodė atgailaujančius opozicijos šalininkus. Nepriklausomo politologo Zardušto Alizadės nuomone, valdžia standartiniais jėgos metodais ne tik atsikratė žmones erzinusių oligarchų, bet ir visiškai sunaikino opoziciją.

Demokratų partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Sardaras Džalaloglu mano, kad suiminėdama aukštas pareigas užėmusius valdininkus valdžia stengiasi užsitikrinti didesnį populiarumą prieš rinkimus. Jis priminė, kad per 12 metų Azerbaidžane buvo atskleista 16 bandymų įvykdyti perversmą, kuriuos neva planavo Heidaro Alijevo, dabartinio valstybės vadovo tėvo, artimiausios aplinkos žmonės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (23)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (485)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (2)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto (2)

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (150)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (4)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Skaniau ir greičiau nebūna: 5 vaisinių kremų tortams receptai

Vasarą dažniausiai norisi lengvesnio maisto iš šviežių ingredientų, todėl desertų mėgėjus...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (51)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (6)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....