Būsimos tibetiečių kartos toliau priešinsis kinų valdžiai

Tačiau jis pripažino, kad nepaisant keturis dešimtmečius vedamos jo kampanijos, Tibete mažai kas pasikeitė, ir vienintelė išeitis yra tarptautinės bendrijos spaudimas Pekinui.

"Tai nėra kova dėl vieno žmogaus reikalo... Ateinančios tibetiečių kartos toliau puoselės, gerbs ir skirs jėgas šiai laisvės kovai", sakė vyriausiasis Tibeto budistų vadovas tibetiečių kalba per 41-ąją Nacionalinio sukilimo dieną. Tibetiečių atstovai Delyje pateikė naujienų agentūroms anglišką kalbos teksto vertimą.

Dalai Lama kalbėjo savo rėmėjams Šiaurės Indijos Dharamsalos mieste, kuris tapo jo namais ir Tibeto vyriausybės tremtyje sostine.

"Dabar aišku, kad tik suaktyvintomis ir sutartinėmis tarptautinės pastangomis pavyks įtikinti Pekiną pakeisti Tibeto politiką", sakė Dalai Lama. "Per šiuos metus iš Kinijos vyriausybės nebuvo jokio teigiamo atsako į mano pasiūlymus", pridūrė jis.

Prastai ginkluotų tibetiečių sukilimas žlugo 1959 metais. Dalai Lama su tūkstančiais rėmėjų pabėgo iš savųjų Potalos rūmų, esančių Tibeto sostinėje Lhasoje, į Indiją.

Nuo tada Dalai Lama vadovavo nesmurtiniam pasipriešinimui Kinijos valdžiai. 1989 metais jis buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.

Iš Tibeto iki šiol kasmet pabėga maždaug 2 500 gyventojų. Jie vyksta į Indiją, kurioje gyvena maždaug 130 000 tibetiečių.

Sausio mėnesį iš Tibeto pabėgo Karmapa XIV - 14-metis vienuolis, kuris yra įtakingos Tibeto budizmo mokyklos vadovas. Šiuo metu jis apsistojo netoli Dharamsalos.

Dalai Lama teigė, kad žmogaus teisių pažeidimų Tibete padaugėjo. 1999 metais šeši žmonės buvo mirtinai nukankinti, o daugiau kaip 1 400 vienuolių, vyrų ir moterų, išvaryti iš savo vienuolynų. Jis taip pat skundėsi dėl kinų naujakurių antplūdžio į Tibetą, prostitucijos, azartinių lošimų ir karaokės barų plitimo.

Tačiau nepaisant kinų piktadarybių, per visus šiuos metus pasipriešinimo dvasia tik sustiprėjo, sakė Dalai Lama.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Įtampa dėl MH17 tęsiasi: Nyderlandai ėmėsi veiksmų (3)

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Po susidūrimo su Pietų Korėjos pakrantės apsauga žuvo trys kinų žvejai

Rugsėjo 30 d. pranešta apie tris nelegaliai Pietų Korėjos teritoriniuose vandenyse žvejojusius ir per gaisrą, kilusį laive po to, kai pakrantės apsaugos tarnautojai mėgino sulaikyti šiuos asmenis paleisdami įspėjamųjų petardų į patalpą, kurioje jie slėpėsi, žuvusius kinus.

Čekijos premjeras prašo D. Britanijos sustabdyti neapykantos atakas prieš čekus (2)

Čekijos premjeras paprašė britų ministrės pirmininkės Theresos May sustabdyti smurtą prieš čekus, anot Prahos, prasiveržiantį po britų rinkėjų priimto sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, penktadienį paskelbė jo biuras.

Šalys, kuriose lankytis pavojingiau nei slaptojoje Šiaurės Korėjoje (22)

Didžiausia slaptumo aura gaubiama Šiaurės Korėja, pasirodo, nėra ta valstybė, į kurią vykstant reikėtų daugiausia baimintis, mat esama šalių, kuriose besilankantiems turistams kyla dar didesnė rizika, rašo „The Independent“.

Princesė Charlotte Kanadoje ištarė pirmąjį žodį viešumoje (1)

Didžiosios Britanijos princesė Charlotte, kuriai vieni metai, ketvirtadienį, rugsėjo 29 dieną pirmą kartą pasakė viešą kalbą – tiksliau, žodį. Karališkosios šeimos vizito Kanadoje metu ji su savo broliu žaidė su balionais ir mažoji Charlotte pasakė žodį „pop“ – „pokšt“.