Stephenas Hadley, paskirtasis prezidento George'o W.Busho patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, Baltuosiuose rūmuose pelnė tylaus komandos žaidėjo, kuriam patiko dirbti savo įtakingos bosės Condoleezzos Rice šešėlyje, reputaciją.
Stephen Hadley
© AFP/Scanpix
"Steve'as nėra žmogus, siekiantis būti dėmesio centre", - sakė vienas iš padėjėjų apie C.Rice pavaduotoją, kurį G.W.Bushas antradienį pavadino "išmintingu ir nuovokiu žmogumi, pelniusiu pasitikėjimą".

Nemanoma, kad 57 metų S.Hadley, kurio paskyrimui nereikalingas Senato pritarimas, eidamas prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas turės tiek pat įtakos, kaip C.Rice, kuri paskirta į valstybės sekretorės postą ir yra viena artimiausių G.W.Busho patikėtinių.

Žinia apie S.Hadley paskyrimą nesulaukė didesnio dėmesio, nes ją užgožė pranešimas apie tai, kad C.Rice užims valstybės sekretorės postą. Apie abu paskyrimus buvo paskelbta per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose, kurią S.Hadley stebėjo sėdėdamas pirmoje eilėje.

Baltuosiuose rūmuose, kur itin vertinamas lojalumas, S.Hadley ne kartą įrodė esąs naudingas žmogus. Praėjusiais metais jis prisiėmė atsakomybę už teiginį, kad Irakas mėgino iš Nigerio nusipirkti urano, kuris buvo įtrauktas į sausio mėnesį G.W.Busho perskaitytą metinį pranešimą "Apie Sąjungos padėtį". Šis teiginys sulaukė audringos reakcijos, kai paaiškėjo, kad jis buvo paremtas suklastotais dokumentais.

Per antradienį vykusią ceremoniją C.Rice pavadino S.Hadley "patyrusiu profesionalu" ir savo draugu. Pats S.Hadley ceremonijos metu nekalbėjo.

Be C.Rice, S.Hadley sieja seni ryšiai su dar vienu įtakingu administracijos nariu, viceprezidentu Dicku Cheney. S.Hadley dirbo su D.Cheney, kai šis ėjo gynybos sekretoriaus pareigas, ir buvo jo atstovas derybose ginklų kontrolės klausimais.

Pentagone S.Hadley buvo atsakingas už gynybos politikos koordinavimą su NATO ir Vakarų Europa, taip pat branduolinę ginkluotę ir balistinių raketų gynybą.

S.Hadley ne kartą įspėjo apie grėsmę, kad tokios šalys, kaip Iranas, gali įsigyti branduolinių ginklų ir pradėti diktuoti pasauliui savo sąlygas. Jis yra rašęs: "Turint galvoje tai, kad gyvename pasaulyje, kuriame platinami biologiniai ir cheminiai ginklai, ir atsižvelgiant į tai, kad, kaip žinoma, šį platinimą sunku kontroliuoti, svarbiausias klausimas yra toks - ar mes turime pasilikti sau galimybę panaudoti branduolinius ginklus atgrasymo tikslais".

Padėjėjai sako, kad S.Hadley nelinkęs į konfliktus ir beveik niekada nepakelia balso.

S.Hadley buvo paskirtas patarėjos nacionalinio saugumo klausimais pavaduotoju 2001 metų sausį. Prieš tai jis kartu su C.Rice dirbo tuometinio kandidato į prezidentus G.W.Busho patarėjų užsienio ir gynybos politikos klausimais komandoje.

2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolius tyrusi komisija daug dėmesio skyrė S.Hadley neoficialiam vaidmeniui vertinant kovotojų tinklo "al Qaeda" prieš šias atakas keltą grėsmę.

S.Hadley sakė komisijai, kad jis ir C.Rice prieš šias atakas nemanė, jog turi koordinuoti vietos agentūrų darbą. Kritikai teigia, kad jie nepakankamai rimtai vertino šio tinklo keliamą grėsmę.

S.Hadley dirbo su buvusiais prezidentais Richardu Nixonu ir Geraldu Fordu, taip pat dabartinio valstybės vadovo tėvu, buvusiu prezidentu George'u Bushu.

Ohajuje gimęs S.Hadley Cornello universitete įgijo bakalauro laipsnį ir baigė teisę Yale'io universitete.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (301)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (112)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Ragina būti atsargius: stiprus vėjas prilaužė medžių (2)

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą gavo šešis iškvietimus šalinti nuvirtusių medžių.

S. Skvernelis: padidinti alkoholio akcizai pasiteisino (60)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šiemet drastiškai padidinti alkoholio akcizai pasiteisino -...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (80)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (67)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (16)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...

Provincijos turguje vaikinas susikūrė naują įvaizdį ir tai kainavo visai nedaug (24)

DELFI Stilius vėl apsilankė Raseinių turguje ir šį kartą žvalgėsi, kokių drabužių čia...

Pigu ir kokybiška: egzotiškesnės alternatyvos pabodusiai Turkijai (9)

Visame pasaulyje viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa kelionių manija....

Paukštelis nepamiršta savo gelbėtojos: kasdien atskrenda jos aplankyti (2)

Dina Theissen vos kelių dienų paukštelį vardu Gracie atrado iškritusį iš medžio priešais...