Bushas žengė vieną žingsnį Baltųjų rūmų link

Respublikonai parėmė jį didele dauguma ir nusisuko nuo Johno McCaino (Džono Makeino) po to, kai jis apkaltino du aukštus konservatyvių krikščionių vadovus fanatizmu.

Tuo tarpu demokratų stovykloje viceprezidentas Alas Gore (Elas Goras) laimėjo rinkimus Vašingtono valstijoje. Jis sudavė triuškinantį smūgį buvusiam senatoriui Billui Bradley (Bilui Bredliui), kuris čia iš paskutiniųjų siekė pergalės. Po rinkimų kilo abejonių, ar buvęs krepšinio žvaigždė B. Bradley ištemps savo kampaniją dar bent savaitę.

Dėl G. Busho pergalės Virdžinijoje abejonių neliko. Jis įveikė J. McCainą 53 prieš 44 proc. rinkėjų balsų. Tuoj po balsavimo atliekamos apklausos parodė, kad G. Bushą parėmė net 83 proc. rinkėjų, vadinančių save religingais konservatoriais.

G. Bushas taip pat nugalėjo per partinius respublikonų susirinkimus Šiaurės Dakotoje, kur įveikė J. McCainą 76 prieš 19 proc. balsų rezultatu. Šiuose susirinkimuose balsavo vos šiek tiek mažiau, negu 10 tūkst. partijos aktyvistų.

Vašingtono valstijoje, sprendžiant iš pradinių rezultatų, G. Bushas pirmavo 59 prieš 38 proc. rinkėjų balsų, nors čia buvo tikimasi apylygės kovos.

Pirmadienį, sakydamas aštriai kritišką kalbą Virdžinijos valstijoje, J. McCainas apibūdino Krikščionių koalicijos vadovą Patą Robertsoną (Petą Robertsoną) ir Moralinės daugumos įkūrėją Jerry Falwellą (Džerį Folvelą) kaip "nepakantumo veiksnius".

Jeigu šitaip J. McCainas tikėjosi patraukti tuos Virdžinijos respublikonus, kurie nėra konservatyvūs krikščionys - tai jis skaudžiai apsiriko. J. McCainas tik mažu, 49-48 proc. balsų skirtumu pirmavo tarp tų rinkėjų, kurie nelaiko savęs konservatyviaisiais krikščionimis, rodė tuoj po balsavimo atliekamos apklausos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Taivane taifūnas kaip šapelius nešiojo pastato pastolius

Taivano centrinėje dalyje taifūno „Megi“ vėjai kaip šapelius nešiojo statomo pastato pastolius. Stichija šėlo antradienį, rugsėjo 27 dieną.

Th. May prasitarė, kada prasidės išstojimas iš ES (11)

„Tai bus kitų metų pradžioje“, sako Marvinas McGuinnessas apie Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės pareiškimą, skelbia „The Independent“.

JAV jaudinasi dėl vidaus veikėjų atakų (2)

Bombų sprogimai Niujorke ir Naujajame Džersyje, kaip ir išpuolis tą pačią dieną Minesotoje, atkreipia dėmesį į tai, kad vidaus veikėjų atakos, kurias įkvepia smurtinis ekstremizmas, kelia tokį patį pavojų Jungtinėms Valstijoms kaip ir teroristų režisuojamos atakos, sako JAV teritorinio saugumo vadovas.

H. Clinton brėžia raudoną liniją Maskvai: nereikia lepinti V. Putino (440)

„Prieš išeidama iš Valstybės departamento 2013 metų pradžioje, Hillary Clinton parašė prezidentui Barackui Obamai atsisveikinimo pastabą apie Rusiją. Pasak jos, santykių su Maskva „perkrovimas“, kurio tikėjosi Baltieji rūmai, galiausiai patyrė nesėkmę.

Sh. Peresas „kovoja už savo gyvybę“, pablogėjus sveikatai

Buvusio Izraelio prezidento ir Nobelio premijos laureato 93 metų Shimono Pereso sveikatos būklė antradienį ryškiai pablogėjo, jis „kovoja už savo gyvybę“ po anksčiau šį mėnesį patirto insultu, sakė vienas asmuo iš jo artimos aplinkos.