JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) sekmadienį nurodė pasakysiąs Jungtinėms Tautoms (JT), kad padarė teisingą sprendimą dėl Irako karo, nors jam ir nepavyko užsitikrinti JT Saugumo Tarybos paramos šiam konfliktui.
George W.Bush
© EPA-ELTA
"Aiškiai (pasakysiu), kad padariau teisingą sprendimą ir kad kiti, kurie prie mūsų prisidėjo, (taip pat) padarė teisingą sprendimą. Pasaulis yra geresnė vieta be Saddamo Husseino (Sadamo Huseino)", - interviu "Fox News" laidai "Brit Hume" sakė G.W.Bushas.

"Fox" sekmadienį paskelbė reklamines šio interviu ištraukas, o visas interviu turi būti parodytas pirmadienį 20 val. vietos (3 val. antradienį Lietuvos) laiku.

G.W.Bushas, kuris antradienį turi kreiptis į JT Generalinę Asamblėją, sakė nemanąs, jog labai svarbu suteikti JT didesnį politinį vaidmenį Irake, kad būtų galima užsitikrinti naują rezoliuciją, kuri paremtų tarptautines okupacines pajėgas. "Pirmiausia, nesu įsitikinęs, kad turime (tai daryti)", - sako jis interviu, kurį davė Ovaliniame kabinete.

Tačiau prezidentas pridūrė, kad JT būtų naudinga padėti parašyti Irako Konstituciją ir prižiūrėti rinkimus.

G.W.Bushas ketina pasakyti JT, kad šios organizacijos narės nepaisydamos nuomonių skirtumų dėl jėgos panaudojimo Irake turėtų bendradarbiauti sprendžiant svarbius pasaulinius klausimus, įskaitant Irako bei Afganistano atstatymą, AIDS, badą, sekso vergiją ir ginklų platinimą.

"Svarbius klausimus spręskime drauge", - sakė jis. G.W.Bushas šią savaitę vyks į Jungtines Tautas, kur jau antrus metus iš eilės sieks jų pritarimo dėl Irako. Tačiau dabar jis vis labiau kritikuojamas dėl karo būtinybės argumentų - teigiama, jog jie buvo nepagrįsti ar pernelyg sureikšminti.

JAV prezidentas mėgina užsitikrinti kitų šalių finansinę pagalbą, kad būtų galima pasidalyti Irako okupacijos išlaidomis, ir įtikinti daugiau šalių atsiųsti savo taikdarius. Tačiau nemažai įtakingų šalių iš pradžių pageidautų gauti JT mandatą. Tuo tarpu Saugumo Tarybos narė Prancūzija yra pareiškusi, jog parengtame rezoliucijos projekte nepakankamai apibrėžtos Irako suvereniteto atkūrimo sąlygos..

Praėjusiais metais G.W.Bushas, kalbėdamas Generalinėje Asamblėjoje, paragino Jungtines Tautas įrodyti, jog jos vis dar yra reikšmingos, ir taip pradėjo kampaniją dėl organizacijos paramos karui.

Nors jam pavyko pramušti rezoliuciją, kurioje Irakui grasinama "rimtomis pasekmėmis", jei jis nesunaikins savo įtariamų masinio naikinimo ginklų (iki šiol taip ir nerastų), tačiau JAV prezidentui nepavyko sutelkti paramą antrai rezoliucijai, kuri paremtų karinius veiksmus. Jungtinės Valstijos su Britanija ir kitais sąjungininkais vis tiek stojo į karą.

"Bent jau kažkas atsistojo ir pasakė, kas yra tos rimtos pasekmės", - teigė G.W.Bushas. Įtakingas demokratų senatorius Josephas Bidenas (Džozefas Baidenas) paragino G.W.Bushą "apšauti prancūzus", nepritariančius naujai JT rezoliucijai dėl Irako, ir palikti Saugumo Tarybai spręsti, kada grąžinti visišką valdžią irakiečiams.

"Manau, prancūzai rengia gambitą, - sakė J.Bidenas laidoje "Fox News Sunday". - Tačiau tai nereiškia, kad mes negalime derybose jų įveikti".

G.W.Bushas interviu davė atkirtį demokratų senatoriui iš Masačūsetso Edwardui Kennedy (Edvardui Kenedžiui), kuris praėjusios savaitės interviu tvirtino, jog JAV prezidentas vadovavo "žlugusiai, klaidingai ir bankrutavusiai" Irako politikai, kuri paskatino karą, ir dabar mėgina "papirkti" kitas šalis, jog jos mainais į paramą atsiųstų karių.

"Senatorius Kennedy ... neturėjo pasakyti, jog mes mėginame papirkti kitas valstybes, - sakė G.W.Bushas. Nemanau, kad darome gera savo šaliai, leisdami, kad diskusija taptų tokia necivilizuota ir žmonės ... vartotų žodžius, kurių vartoti nederėtų".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (149)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (136)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (136)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (10)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Pirštelius apsilaižysite: traški vištiena amerikietiškai (4)

Šios traškios vištienos nėra net ko lyginti su greito maisto užkandinių patiekalu – skonis...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (6)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (33)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (28)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (238)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...