Bus paskelbti "Stasi" dokumentai apie Kohlį

Žinyba, tvarkanti didžiulį buvusios Rytų Vokietijos slaptosios tarnybos "Stasi" palikimą, ketina paskelbti bylų apie buvusį kanclerį Helmutą Kohlį (Helmutą Kolį) ištraukas.
Helmut Kohl
Tačiau vyriausybinė Gaucko (Gauko) tarnyba trečiadienį pranešė, kad bus skelbiama tik istorinės reikšmės turinti medžiaga. Kol kas neaišku, ar šiuose dokumentuose bus informacijos apie finansavimo skandalą, į kurį įsivėlė H. Kohlis.

"Gali būti paskelbtos tik tos bylos, kurios parodo Kohlį, kaip naujausiosios istorijos veikėją", sakė Gaucko žinybos atstovė spaudai, paprašyta pakomentuoti laikraščio "Berliner Zeitung" pranešimą.

H. Kohlio advokatas Stephanas Holthoffas-Pfoertneris (Štefanas Holthofas Fėrtneris) išreiškė viltį, kad Gaucko agentūra nebus pernelyg "dosni".

Agentūra taip pavadinta pagal jos vadovo, buvusio Rytų Vokietijos kovotojo už pilietines teises Joachimo Gaucko, pavardę.

Pasak advokato, kol kas neaišku, ar šių bylų paskelbimas tikrai teisėtas. Pagal susitarimą su Gaucko žinyba, iš pradžių bylos bus perduotos H. Kohlio teisininkų grupei ir tik po to - žiniasklaidai.

Ketinimai publikuoti "Stasi" bylas sukėlė viešas diskusijas. Jų metu paaiškėjo, jog komunistų agentai šnipinėjo Vakarų Vokietijos politikus tokiu mastu, apie kokį anksčiau net nenutuokta. Nuo 1982 metų, kai H. Kohlis atėjo į valdžią, iki Berlyno sienos griūties 1989-aisiais, apie jį buvo surinkta maždaug 9 tūkst. puslapių medžiagos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (3)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (12)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.

Ispanijos karalius pavedė Rajoy formuoti vyriausybę

Ispanijoje premjero pareigas einantis Mariano Rajoy antradienį pareiškė, kad karalius Felipe VI patikėjo jam sudaryti vyriausybę; tokiu būdu konservatyvusis premjeras per žingsnelį priartėjo prie valdžios dar vienai kadencijai.

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (34)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“ (2)

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.