Brzezinskis kritikuoja JAV administraciją

"Vangi reakcija į Rusijos nusikaltimus Čečėnijoje gali sutvirtinti Vladimiro Putino įsitikinimą, jog jis kariauja teisingą karą", rašo lenkų laikraštyje "Rzeczpospolita" žinomas JAV lenkų kilmės politologas, buvęs Amerikos prezidento Jimmy Carterio (Džimio Karterio) patarėjas saugumo klausimais Zbigniewas Brzezinskis (Zbignevas Bžezinskis).
Jis kritikuoja JAV administraciją už anksčiau puoselėtą naivų įsitikinimą, kad buvęs šalies vadovas Borisas Jelcinas esąs demokratinis prezidentas, atstovaujantis brandžiai demokratinei Rusijai, bei už nepagrįstą finansinę paramą, kuri padėjo Rusijoje susiformuoti korumpuotai ekonominei sistemai.

"Siekdama "gerų santykių" su Rusija, JAV administracija taip ir nesugebėjo įtikinti Rusiją įgyvendinti pozityvias permainas ir atsisakyti negatyvių veiksmų", teigia įtakingas politologas.

Z. Brzezinskio nuomone, "Amerika pirmojo karo Čečėnijoje metu nekritiškai sutiko su vadinamąja "federacijos vientisumo" išsaugojimo versija, o dabar užkibo ant "kovos su terorizmu" meškerės".

"JAV administracija broliaujasi su aukštais Rusijos pareigūnais, o buvusios SSRS nepriklausomų valstybių vyriausybių vadovai negali prasimušti iki aukštų Amerikos administracijos valdininkų. Negana to, kai kurie artimiausių Rusijos kaimynių - Ukrainos, Gruzijos, Azerbaidžano ir Estijos - vadovai tiesiog negali nuslėpti savo pasipiktinimo, kad JAV nenori matyti, jog jėgos panaudojimas Čečėnijoje gali rimtai paveikti Rusijos užsienio politiką", rašo politologas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (21)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (28)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (2)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.

Sacharovo premijos laureatė: ši premija – nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimas (4)

Irakietė Nadia Murad, grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvėje daug mėnesių išbuvusi jezidų gynėja, ketvirtadienį Sacharovo žmogaus teisių premiją pavadino džihadistų vykdomo „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimu“.

Nairobyje prie JAV ambasados nušautas pareigūną sužeidęs vyras

Nairobyje prie Jungtinių Valstijų ambasados ketvirtadienį Kenijos policijos pareigūnai nušovė asmenį, peiliu subadžiusį kitą pareigūną, pranešė policija.