Briuselis gyrė Lietuvą ir žadėjo pinigų

 (1)
Europos Komisijos narys, atsakingas už Europos Sąjungos plėtrą Gunteris Verheugenas neabejoja, kad Donorų konferencijos metu valstybės dalyvės pareikš apie konkrečią finansinę bei techninę pagalbą Ignalinos atominės elektrinės uždarymui, išdėstant lėšas per 10 metų.
Tai jis pareiškė pirmadienį Briuselyje susitikęs su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu.

G.Verheugenas džiaugėsi, kad Lietuva pradėjo derybas dėl narystės su ES ir dabar turi visas sąlygas pasivyti jau besiderančias valstybes.

Europos Komisijos narys teigiamai įvertino Seimo priimtus Bankroto bei Energetikos įmonių restruktūrizavimo įstatymus.

Pirmoji Lietuvos energetikos donorų konferencija įvyks Vilniuje birželio 21-22 dienomis. Jai pirmininkaus premjeras Andrius Kubilius ir G.Verheugenas.

Dalyvauti forume kviečiami Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, EK pareigūnai, tarptautinių finansinių organizacijų atstovai.

Preliminariai vertinama, kad uždaryti pirmąjį bloką kainuos iki 20 mlrd. litų, bet šių išlaidų reikės ne iškart, o per kelias dešimtis metų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (12)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (49)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (7)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (9)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.