Britų policija veda derybas su lėktuvo pagrobėjais

Pagrobtame lėktuve, kuris buvo nutupdytas Londono Stanstedo oro uoste, įkaitais laikomi 157 keleiviai ir įgulos nariai.

Snaiperiai ir kiti maskuojamąją aprangą dėvintys saugumo pajėgų kariai užėmė pozicijas oro uoste. Lėktuvas stovi atokioje jo vietoje, maždaug už 3 km nuo pagrindinio terminalo.

Pranešama, kad pagrobėjai ginkluoti granatomis ir pistoletais. Tuo tarpu derybos su jais spartėja.

Pasak policijos, ją padrąsino tai, kad pirmadienį, praėjus vos kelios valandos po lėktuvo "Boeing 727" atvykimo iš Maskvos, buvo paleisti aštuoni įkaitai.

Afganistano vidaus reisu skridęs lėktuvas buvo užgrobtas sekmadienį. Prieš atskrisdamas į Londoną, jis buvo nutūpęs tris kartus.

Derybininkai siekė sukurti pasitikėjimo atmosferą su pagrobėjais, nusiųsdami į lėktuvą karšto maisto. Anksti antradienį rytą jie bandė gauti naują generatorių, kuris tiektų elektrą lėktuvo oro kondicionavimo ir apšvietimo sistemoms.

"Mes be perstojo vedame derybas su pagrobėjais, ir manome, kad jos truks per naktį. Padarysime viską, kad derybos tęstųsi", sakė policijos atstovė spaudai Kim White (Kim Vait).

Pasak jos, derybų "tonas tebėra labai ramus". "Mes kalbėjome su skirtingais pagrobėjais, gal būt todėl, kad jie miega pasikeisdami", sakė K. White.

Pasak policijos, kol kas neaišku, kiek pagrobėjų yra lėktuve ir kokie jų reikalavimai.

Pranešama, kad sąlygos lėktuve pablogėjo, temperatūrai Stanstede nukritus iki 4 laipsnių šalčio.

Jeigu derybos žlugtų, Britanijos kariuomenės specialiosios paskirties kariai būtų pasirengę šturmuoti lėktuvą, pranešė žiniasklaida.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių

Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.

A. Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske (7)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske. Motociklininkų kolona su A. Lukašenka priešakyje pavažiavo nuo memorialinio komplekso „Kurgan Slavy“ iki Sporto rūmų.

Naujame vaizdo įraše „Boko Haram“ lyderis neigia, kad buvo mirtinai sužalotas (2)

Nigerijos islamistų grupuotės „Boko Haram“ lyderis Abubakar Shekau pasirodė naujame vaizdo įraše ir paneigė šalies kariuomenės pranešimus, neva buvo mirtinai sužalotas. Jis taip pat kreipėsi į pagrobtų Čiboko miestelio mergaičių tėvus, teigdamas, kad savo dukteris pamatys tik tada, jei vyriausybė iškeis jas į įkalintus islamo ekstremistų lyderius, rašo naujienų agentūra AP.

F. Hollande'as: Kalė migrantų „džiunglės“ turi būti išardytos (3)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, pirmadienį aplankęs šiaurinį Kalė uostamiestį, pareiškė, kad „Džiunglėmis“ praminta didžiulė savavališka migrantų stovykla bus „visiškai išardyta“.

JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba (249)

„Eilinis diplomatų bandymas numalšinti konfliktą Sirijoje ir siekti užtikrinti taiką akivaizdžiai nesėkmingas“, – rašo „Middle East Institute“ mokslo darbuotojas ir „Track II Syria Dialogue Initiative“ konsultantas Charlesas Listeris leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje.