Britanija prašo Rusijos ir Pakistano priimti afganų įkaitus

Ministerijos atstovas spaudai pranešė, kad tik 17 iš 142 išlaisvintų įkaitų, kurie buvo perkelti į imigracijos centrą Gločesteršyre vakarų Anglijoje, pareiškė norį grįžti namo į Talibano milicijos valdomą Afganistaną.

"Vyriausybė kreipėsi į kelias kitas vyriausybes, klausdama, ar jos nenorėtų priimti šių žmonių, įskaitant ir šalis, kuriose gausi afganų bendruomenė", naujienų agentūrai "Reuters" sakė ministerijos atstovas.

"Mes užklausėme Pakistano ir Rusijos, tačiau iki šiol jų sprendimas nežinomas", pridūrė jis. "Tik 17 iš išlaisvintų įkaitų nori grįžti namo".

Britanijos vyriausybė paneigė, jog keleiviams daromas spaudimas neprašyti prieglobsčio, tačiau vidaus reikalų sekretorius Jackas Straw (Džekas Stro) yra išreiškęs pageidavimą, kad visi iš Afganistano lėktuvo išlaisvinti žmonės būtų išsiųsti iš šalies "kiek praktiškai įmanoma greičiau".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (19)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (11)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (574)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.