Britanija gali įteisinti žmogaus klonavimą

Britų mokslininkams netrukus gali būti leista kurti žmogaus "atsargines dalis" iš klonuoto audinio.
Clones
Didžiosios Britanijos vyriausybė rengiasi leisti klonuoti žmogaus embrionus, kad juos būtų galima panaudoti atliekant medicinos tyrimus, sakoma pirmadienio žinių pranešimuose.

Laikraštis "The Daily Telegraph" pranešė, kad ekspertų komisija yra pasirengusi rekomenduoti vyriausybei leisti vadinamąjį "terapinį" embrionų audinio klonavimą, kuris padėtų gydant ligonius. Vyriausybės atstovai nei paneigė, nei patvirtino šio pranešimo. Sveikatos apsaugos departamento atstovas spaudai pareiškė, kad šis pranešimas yra "gryni spėliojimai", tačiau nesutiko jo paneigti.

Ši žinia tuoj pat sukėlė aštrų ginčą tarp embrionų klonavimo rėmėjų ir priešininkų. Vieni teigia, kad klonavimas turi didžiulę reikšmę gydant ligas. Kiti, kovos už gyvybės neliečiamumą aktyvistai, argumentuoja, jog tokiu klonavimu faktiškai sukuriami žmonės, kurie po to nužudomi.

Leiboristas lordas Winstonas, kuris yra vienas žymiausių Britanijoje vaisingumo specialistų, pareiškė, jog leisti tokį klonavimą būtų "svarbus žingsnis teisinga kryptimi". Tačiau jis pabrėžė, jog tai nebūtų žmonių klonavimas. Lordas Winstonas yra premjero Tony Blairo (Tonio Blero) draugas.

Tuo tarpu prieš abortus kovojančios organizacijos "Life" (Gyvybė) pirmininkas profesorius Jackas Scarisbrickas (Džekas Skarisbrikas) pareiškė, kad tokių eksperimentų šalininkai mėgina nuslėpti tikrąjį savo veiklos pobūdį. Vyriausybės atstovai teigė, kad tokie tyrimai gali padėti gydant inkstus, kepenis ir širdį, rašė minėtas laikraštis.

Žmogaus embrionų klonavimas dauginimosi arba tyrimų tikslais yra draudžiamas pagal 1990 metais priimtą Didžiosios Britanijos Žmogaus apsivaisinimo ir embrionologijos aktą.

Tačiau medicinos ir mokslo ekspertų grupė rekomendavo sušvelninti šį draudimą, leidžiant kurti klonuotą audinį arba organus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (24)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (73)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (56)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (169)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.