Belgrado agentas NATO būstinėje buvo amerikietis

 (1)
Tai rašo penktadienį Berlyno laikraštis "Tageszeitung".

Apie tokio agento egzistavimą ketvirtadienį pranešė spauda. Pentagonas ir NATO šią informaciją neigia.

Vokietijos laikraštis teigia, kad tas žmogus - JAV karinių oro pajėgų karininkas - pernai birželį, kai baigėsi NATO karinė operacija Jugoslavijoje, pasirodė redakcijoje. Tačiau tuomet prašė apie tai nerašyti. Amerikiečių karininkas leido "Tageszeitung" pranešti jo pilietybę, kad nebebūtų spėliojama šia tema. Pastarosiomis dienomis buvo kalbama, kad Belgrado šnipas buvo iš vienos Europos šalies armijos.

Agentas teigė laikraščiui nusprendęs bendradarbiauti su Belgradu, nes manė, kad Jugoslavijos bombardavimas pažeidžia tarptautinę teisę. Jis protestavęs prieš Jugoslavijos "šantažą ultimatumais", kuriuos siuntė JAV ir kiti Europos sąjungininkai.

Jis galėjo dirbti tik pirmas dvi aviacijos antskrydžių savaites, kai kartu su kitais 600 karininkų galėjo naudotis ypatingai slapta informacija apie kasdienines operacijas. Vėliau Pentagonas pradėjo įtarti duomenų nutekėjimą ir žmonių, galinčių jais naudotis, skaičių sumažino iki 100. Tarp jų šnipas nepateko.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (23)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.

Įtampa dėl MH17 tęsiasi: Nyderlandai ėmėsi veiksmų (614)

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Po susidūrimo su Pietų Korėjos pakrantės apsauga žuvo trys kinų žvejai

Rugsėjo 30 d. pranešta apie tris nelegaliai Pietų Korėjos teritoriniuose vandenyse žvejojusius ir per gaisrą, kilusį laive po to, kai pakrantės apsaugos tarnautojai mėgino sulaikyti šiuos asmenis paleisdami įspėjamųjų petardų į patalpą, kurioje jie slėpėsi, žuvusius kinus.