BBC vadovas Gavynas Daviesas (Gevinas Deivisas), trečiadienį duodamas parodymus britų ginklų eksperto Davido Kelly (Deivido Kelio) savižudybės aplinkybes tiriančiai komisijai, kalbėjo apie savo ryžtą nepasiduoti vyriausybės spaudimui ir nepaneigti skandalą sukėlusio reportažo apie "pagražintą" Irako dosjė.
Pasak BBC globėjų tarybos pirmininko G.Davieso, jis ragino ir kitus tarybos narius nepaneigti šio reportažo, kuriame buvo suabejota informacijos, kuria rėmėsi premjero Tony Blairo (Tonio Blero) vyriausybė, siekdama užtikrinti visuomenės paramą karui su Iraku, tikslumu, nes jis tikėjo, kad žurnalisto pateikti faktai yra teisingi.

Šią savaitę komisijai buvo pateiktas T.Blairo spaudos tarnybos vadovo Alastairo Campbello (Alastero Kempbelo) dienoraštis, patvirtinantis, jog BBC reportažo užrūstinta vyriausybė norėjo priversti juo suabejoti ir atskleidė reportaže pateiktos informacijos šaltinį, nurodydama Irako ginklų eksperto D.Kelly pavardę.

D.Kelly nusižudė praėjus kelioms dienoms po to, kai buvo įvardytas kaip šaltinis, kuriuo remiantis BBC pranešė, kad vyriausybė sureikšmino 2002 metų rugsėjį paskelbtą dosjė apie Irako masinio naikinimo ginklus, siekdama užsitikrinti didesnę paramą karui su Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) režimu.

Dėl skandalo, susijusio D.Kelly mirtimi, Irako dosjė ir fakto, kad JAV vadovaujamai koalicijai iki šiol nepavyko rasti jokių masinio naikinimo ginklų Irake, ministras pirmininkas T.Blairas pateko į aštriausią per visus šešerius jo kadencijos metus krizę.

Tyrimui vadovaujantis lordas Brianas Huttonas (Brajenas Hatonas) sakė, jog niekas nėra apsaugotas nuo kritikos, kurios gali susilaukti jam rašant savo galutinę ataskaitą. Šis tyrimas, kuriame parodymus davė ir T.Blairas, privertė atidžiau apsvarstyti vyriausybės pateiktus argumentus karui su Iraku pradėti ir iškėlė abejonių, ar buvo imtasi visų priemonių D.Kelly slaptumui užtikrinti.

Tyrime apklausoms vadovaujantis advokatas Jamesas Dingemansas (Džeimsas Dingemansas) leido suprasti, kad B.Huttonas galutinėje savo ataskaitoje gali apkaltinti BBC vadovybę ir vyriausybę, kad jos per daug aistringai įsivėlė ginčą dėl šio reportažo.

"Ar tai buvo tas atvejis, kai abi šalys įsivėlė į šį ginčą nepaisydamos sveikos nuovokos ir negalvodamos apie pasekmes?" - klausė jis G.Davieso.

Komisijai buvo pateiktas G.Davieso elektroninis laiškas BBC globėjų tarybai, kuriame jis rašė, jog visuomeninio transliuotojo pareiga yra nesileisti "įbauginamam" vyriausybės.

Pirmajame BBC radijo reportaže buvo teigiama, jog britų vyriausybė į rugsėjo mėnesio Irako dosjė įtraukė teiginį apie Bagdado galimybes parengti kovai masinio naikinimo ginklą per 45 minutes, nors žinojo, kad ši informacija klaidinga. Vyriausybė šiuos kaltinimus neigia.

"Nepriklausomai nuo to, ar teiginys apie 45 minutes yra teisingas, ar ne, mes negalime pasiduoti vyriausybės spaudimui ir sulaužyti savo principą pateikti tik objektyvią informaciją, - sakė G.Daviesas. - Aš laikausi tos nuomonės".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (4)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (175)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (11)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (17)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (44)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (294)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (21)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (111)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (82)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...