Basajevui pavyko nusigauti į pietų bazes

Šaltiniai iš Jungtinės federalinių pajėgų grupuotės štabo pirmadienį "Interfax" pranešė, kad bandymai surasti ir sulaikyti Š. Basajevą Alchan Kalos kaime baigėsi be rezultatų. Kovotojų lyderio tarp belaisvių ir sužeistų maištininkų, kuriuos Rusijos daliniai sulaikė šios gyvenvietės rajone, nebuvo.

Kariškių manymų, su Š. Basajevu į respublikos pietus galėjo prasibrauti tik nedidelė kovotojų grupė, nes iš Grozno išsiveržusius jų būrius federalinės pajėgos apsupo Alchan Kaloje ir Zakan Jurte. Banditų naikinimo operacija tęsiama Katyr Jurto ir Šami Jurto kaimų rajone, pranešė štabas.

Drauge kariniai pareigūnai patvirtino pranešimus apie sunkų Š. Basajevo sužeidimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (5)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.

Belgija: policija sulaikė nužudyto džihadisto seserį (1)

Belgijoje buvo suimta pernai metais per antiteroristinį reidą nužudyto džihadisto sesuo, jai pareikšti kaltinimai teroristine veikla. Pirmadienį tai pranešė prokuroras, skelbia naujienų agentūra AFP.

Konfliktas Sirijoje: negalime būti tikri, ką remiame ir ką bombarduojame (44)

Šių metų pradžioje „Islamo valstybės“ kovotojai artėjo prie Deir Ezoro miesto ir atrodė, kad tuoj prasidės šturmas, leidinyje „The Spectator“ rašo BBC žurnalistas Paulas Woodas. Deir Ezoras atsilaikė, tačiau 100 000 apsuptyje atsidūrusių jo gyventojų gyvena pusbadžiu, palaikomi tik režimo, Rusijos ir Jungtinių Tautų siuntomis, kurios numetamos iš lėktuvų.

M. Draghi: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES neturi kelti grėsmės Europos rinkos vientisumui

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neturi kelti grėsmės bendros Europos rinkos vientisumui, pirmadienį pareiškė Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi, kalbėdamas Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos (ECON) komitete.

Hiustone parduotuvių rajone šaudęs vyras negyvas, sužeisti 9 žmonės (2)

Teksaso valstijos Hjustono mieste pirmadienio rytą per šaudymą parduotuvių rajone sužeisti devyni žmonės, vieno būklė kritiška, pranešė pareigūnai.